Corsair H100i GTX için fan önerisi

axxiel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. H100i Gtx üzerindeki fanları değiştirmek istiyorum. Sizce sp120 quiet mı kullanmalıyım sessiz olması açısından, yoksa sp120 performance edition mı kullanmalıyım? Aslında sessiz olması için quiet düşünüyorum fakat soğutma için bir dezavantajı olur mu? 1450 rpm'de çalıştığını okumuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair SP Serisi Fan için aşağıdaki karşılaştırmalara bir göz atın :

b9a103ca4429bdd3fa15bfac1fe267dd.jpg 611a2fab2b8701b666e940c2b41b14be.jpg

Eğer soğutucunuza uyumlu ise alternatif olarak Noctua NF - F12 PWM 120 mm fanı da incelemenizi tavsiye ederim. Hem sessiz hem de performanslı bir fan.

noctua.jpg

Son düzenleme:
İhtiyaçlarının farkına var, onda göre hareket et derim. Noctua NF-F12 iyidir ama 2 tane fan için 150TL harcama yapmak ne kadar mantıklı?
Günün sonunda 150TL karşılığında ne elde edeceksin?

Corsair AF serisi 12 fanı ile yine aynı markanın SP modeli 12 fan modeli arasındaki temel fark şu : AF serisi SP serine göre aynı CFM değerini biraz daha düşük dB değerinde vermeyi başarıyor.

AF serisi yaprak yapısından dolayı daha düşük RPM ve dolaylı olarak daha düşük dB seviyesinde SP serisi ile aynı CFM üretmeyi başarıyor olay bu.
Bu durumda elbetteki AF tercih etmek lazım, yinede çok çok bir fark yok aralarında, benzer özelliklere sahipler.

Yorumlarınız için teşekkürler. İhtiyacım olan kasamdan minimum ses almak ve bunu yaparkende performans kaybı yaşamamak. Koyu bir corsair fanı olarak başka marka düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı