H110M anakart Dual Channel için RAM önerisi

TerraBlade

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, H110M anakart ile kullandığım G.Skill Aegis 8 GB 2133MHz RAM yetmemeye başladı, bir 8 GB daha RAM ekleme kararı aldım. Fakat aynı RAM'i almak istersem en ucuz 318 TL olarak buldum (aslında zaten bir tek mağazada var, çoğu yerde stoklar tükenmiş). Bu RAM'e bu kadar para vermek yerine Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 alırsam sorunsuz bir şekilde Dual Channel çalışır mı? Biliyorum anakart zaten en fazla 2133MHz destekliyor ama hem fiyatı daha uygun (270TL) hem de satması daha kolay olur. Anladığım kadarı ile ikisi de zaten 2133MHz olarak çalışacak ve Dual Channel olabiliyor ama açıkcası bakmam gereken diğer değerleri pek de bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çalışırlar. Fakat Dual Channel olmaz. Dual olması için aynı olmaları gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam aynısından alma kararı veriyordum ki, aslında var sandığım stokların da olmadığını gördüm. Şuan ki RAM'im 2133mhz cl15 1.2V. Aynı özelliklerde başka marka alırsam dual channel olmuyor mu şimdi? Piyasa çok değişmiş acaba dual channel oluyorsa önerebileceğiniz bir RAM var mı?

2133mhz olarak sadece hi-level, everest, longline gibi markalar kalmış. Onun yerine Kingston Hyperx Fury 8 GB 2400 Mhz DDR4 HX424C15FB3/8 Bellek alsam, uyumluluk sorunu çıkar mı? Uyumluluk sorunu çıkmaz ise ikisi de 2133mhz olarak çalışacağından dual channel olur diyebilir miyiz?

Edit: galiba diyebiliriz

Son düzenleme:
Kingston Hyperx Fury 8GB 2400Mhz DDR4 HX424C15FB3/8 siparişi verdim. Elime ulaşınca sonucu yazarım
RAM elime ulaştı. Herhangi bir sorun olmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı