H110M-K anakarta sadece 6. ve 7. nesil işlemciler mi olur?

İngilizce altyazı aç burada montaj işlemi gösterilmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımlarınız için teşekkürler. Zor bir işlemi yokmuş, normal işlemci montajından daha az korkutucu hatta. 6/12T olan CPU'yuyu tercih edeceğim. i3 9100F'ten iyi bir yükseltme olur değil mi?

Yardımlarınız için teşekkürler. Zor bir işlemi yokmuş, normal işlemci montajından daha az korkutucu hatta. 6/12T olan CPU'yuyu tercih edeceğim. i3 9100F'ten iyi bir yükseltme olur değil mi?
i3'e göre çok daha iyi olacaktır. Bu arada fiyat hesaplarken %20 vergi eklemeyi unutma birde yaparsan rehber konusu aç ki ileride referans olarak kullanılabilsin.

@MissionTroll hocam uzun bir zamandan sonra tekrardan merhabalar. Dediğiniz modifiyelenmiş işlemcilerden almaya karar verdim. Ama almaktan çekinmiyor da değilim. Çünkü uymaz diye korkuyorum. MSI'ın H310 anakartlarıyla uyumlu değilmiş bu yüzden satıp B365 alacağım. Ancak bu işlemden sonra da çalışmaz diye korkum devam edecek. Çünkü satıcının yazdıklarını okuduğumda Mod'lu BIOS falan gerektiğini anlatmış sanırım. Tam olarak anlamadım ya da yanlış anlamış olabilirim ancak yardımınıza ihtiyacım var.

@MissionTroll hocam uzun bir zamandan sonra tekrardan merhabalar. Dediğiniz modifiyelenmiş işlemcilerden almaya karar verdim. Ama almaktan çekinmiyor da değilim. Çünkü uymaz diye korkuyorum. MSI'ın H310 anakartlarıyla uyumlu değilmiş bu yüzden satıp B365 alacağım. Ancak bu işlemden sonra da çalışmaz diye korkum devam edecek. Çünkü satıcının yazdıklarını okuduğumda Mod'lu BIOS falan gerektiğini anlatmış sanırım. Tam olarak anlamadım ya da yanlış anlamış olabilirim ancak yardımınıza ihtiyacım var.
Modlu BIOS satıcı temin ediyor anakart modelini yazınca, normal BIOS update yaparmış gibi kuruyorsun. MSI anakartlarda sıkıntı olabiliyormuş özellikle 8 çekirdekli işlemcilerde o yüzden satıcıya modelini yazıp sorman lazım. Ben 2 aya Amerika'dan gelen bir arkadaşa getirteceğim QQLT modelini. Türkiye'de ilk deneyen ben olacağım herhalde videosunu yapıp prosedürü açıklarım.
Ayrıca bu görsele göre 300 serisinde sorun çıkmaması lazım sonuçta 8. 9. nesil işlemcileri normalde destekliyorlar.
Hocam işlemciyi satın aldım, satıcı son sürümün modlanmış BIOS dosyasını şimdiden mail attı. 2 ay sonra işlemci elime geçmiş olacak ve deneyebileceğim :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    161,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı