H110M Pro VD sisteme SSD önerisi

ShupLuck

Hectopat
Merhabalar,
Benim bir MSI H110M PRO-VD DDR4 VGA glan USB 3.1 bir ana kartım var. Maalesef kullandığım HDD'nin ömrü tükeniyor ve bir SSD almak istiyorum. Ama bu ana karta herhangi bir SSD olur mu olmaz mı bilemiyorum. Eğer bilen ve önerebilecek birisi varsa çok sevinirim, biraz araştırmıştım SSD'ler bazı ana kartlar ile uyumlu değilmiş. Benim ana kartım uyar mı uymaz mı, uyarsa hangi SSD'yi alabilirim falan bilmek isterim.
İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.
İyi günler.
HDD'ye olanlar.
HDD belleğimde 4 yılın ardından sorunlar oluşmaya başladı. Oyun, Google, hatta video açarken bile donmalar oluyor. Öyle ki motorunun sesi duyuluyor, herhangi bir oyunu oynarken normal çalışma sesini çıkartıyor ama durduk yere bir anda o ses gidiyor, motorunun sesi gidince oyunda donuyor sonra tekrar motor çalışıyor ve oyun akmaya devam ediyor. Ve bu çok oluyor :) kabaca ne olduğunu göstermek için eklere bir SS koyuyorum, göreceğiniz şey HDD'min 15-20 saniye içerisinde kaç defa %100 olarak donduğudur.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5" SATA SSD alacaksınız. Anakartınızda SATA 3 portları bulunuyor. SSD'nin gerçek hızını alabilirsiniz. Bütçenize göre Samsung, WD, Kingston veya diğer markalardan bir model tercih edebilirsiniz.

h110.png

2.5" SATA SSD alacaksınız. Anakartınızda SATA 3 portları bulunuyor. SSD'nin gerçek hızını alabilirsiniz. Bütçenize göre Samsung, WD, Kingston veya diğer markalardan bir model tercih edebilirsiniz.

Eki Görüntüle 595356

Teşekkür ederim bilgilendirme için.
Sata 3 olduğu sürece SSD nin boyutu fark etmez diye umuyorum, 1TB lık alıp kurtulayım bu dertten diyorum.

Geri
Yukarı