Çözüldü H110M4-C2H ve RX480 8 GB uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert bd

Hectopat
H110M4 C2H modelinde ECS marka bir anakartım var. yeni bir ekran kartı almak istiyorum. ASUS RX480 8 GB modelindeki ekran kartı ile H110M4-C2H modelindeki anakartım uyumlu mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, kesinlikle uyumludur ancak işlemci, güç kaynağı uyumluluk sorunu çıkartabilir.

• Ekran kartınızın bağlantısı PCI-e ile gerçekleşmekte, anakartınızın da PCI-e girişi bulunuyor.
  • Anakartınız ile tam uyumludur ama işlemciniz düşük ise performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz.
  • Güç kaynağınız düşük ise gerekli ek güç girişlerini takamayabilirsiniz.
Evet, kesinlikle uyumludur ancak işlemci, güç kaynağı uyumluluk sorunu çıkartabilir.

• Ekran kartınızın bağlantısı PCI-e ile gerçekleşmekte, anakartınızın da PCI-e girişi bulunuyor.
  • Anakartınız ile tam uyumludur ama işlemciniz düşük ise performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz.

Çözüm
Evet PCI express slotu mevcut takabilirsiniz
Ancak işlemci darboğazına ve güç kaynağınızın yeterli pin sayılarına sahip olduğundan emin olun.

Bu anakart genellikle Casper gibi firmaların kendine özel düşük güç kaynaklı sistemlerinde kullandığı için PSU'ya dikkat edin derim.

600W'lık bir güç kaynağım var ekran kartım gelidiğinde takacağım işlemcim ise i5 7400 bir sorun çıkartacağını sanmam.
Evet PCI Express slotu mevcut takabilirsiniz.
Ancak işlemci darboğazına ve güç kaynağınızın yeterli pin sayılarına sahip olduğundan emin olun.

Bu anakart genellikle Casper gibi firmaların kendine özel düşük güç kaynaklı sistemlerinde kullandığı için PSU'ya dikkat edin derim.

600'lük PSU var yani anakartla uyumluysa bir sorun çıkmaz diye umuyorum sonuçta o yuvayı anakarta koydularsa çalışıyor olmalı değil mi işlemcimde i5 7400.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı