Çözüldü H298A DNS ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Öncelikle modem rootlu, dolayısıyla QOS gibi ayarlara erişebiliyorum. Bahsettiğim bölümlerle ilgili modem arayüzünden aldığım fotoğrafları ekledim. Başka bölümlerin fotoğrafı varsa lütfen belirtin, ekleyeyim.
  • DNS değişimi nasıl yapılıyor? DNS bölümünden hiçbir şey anlamadım. DNS bilgilerini DHCP Provider diye bir bölüme girdim, hiçbir işe yaramadı.
1609615934115.png

Bu girilmemiş hali:

1609616006044.png

@tristessehivernale hocam, galiba aynı modemi kullanıyorsunuz. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba. Öncelikle modem rootlu, dolayısıyla QoS gibi ayarlara erişebiliyorum. Bahsettiğim bölümlerle ilgili modem arayüzünden aldığım fotoğrafları ekledim. Başka bölümlerin fotoğrafı varsa lütfen belirtin, ekleyeyim.
  • QoS ayarı sadece Ethernet ile bağlı olan cihazlara mı yapılabiliyor? Menüde sadece LAN1'den LAN4'e kadar seçim yapılabiliyor. Mac adresini bildiğim kablosuz cihazlara kısıtlama yapamaz mıyım? Ya da misafir ağı oluşturup onun hızını kısamaz mıyım?
Eki Görüntüle 813622
Bu girilmemiş hali:

Eki Görüntüle 813629
@tristessehivernale hocam, galiba aynı modemi kullanıyorsunuz. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Misafir ağıda oluşturursunuz Mac adresi ile kablosuz bağlanan kişileri engellersinizde. Genel ağ dedikten sonra bana SS atarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• zte-h298a-modem-mac-engelleme-3.jpg
    zte-h298a-modem-mac-engelleme-3.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 897
Misafir ağı da oluşturursunuz MAC adresi ile kablosuz bağlanan kişileri engellersiniz de. Genel ağ dedikten sonra bana SS atarsanız sevinirim.
Bir gün ceza yemiştim, ancak atabildim:
1609704665148.png

@Talha murat.
Çözüm:
WAN bağlantıları bölümünden yeni kural atayıp "Manuel DNS"yi seçmeniz gerekli.

1612097358646.png

Son düzenleme:
Çözüm
Bu yöntem hala çalışıyor mu? Root hesabıyla modemden DNS değiştiriyorum, kontrol ettiğimde Genel Ağ>Durum>internet bölümünde DNS değişmiş gözüküyor ama bilgisayarlarım modemdeki DNS adresini almıyor. @Ali Pınar arkadaşımızın gösterdiği gibi ayrı bir kural eklesem de olmuyor.

Düzenleme: Yerel Ağ>LAN>LAN Grubu>Default Group altındaki DNS ayarlarını değiştirmek sorunu çözdü.

Son düzenleme:
bende dns satırları bu şekilde pasif görünüyor. yeni öğe eklemek istediğimde ise parametreler hatalı uyarısı alıyorum. bir türlü halledemedim şu işi ya. Vodafone'u arıyorum bilgisayarcıya götürün dediler)))) şaka gibiler. Mi box her açılışta sıfırlanıyor o sebepten dns yazmam gerekiyor. bana yardımcı olabilecek var mıdır? teşekkürler

Dosya Ekleri

• zte.PNG
    zte.PNG
    38,8 KB · Görüntüleme: 445
  • zte1.PNG
    zte1.PNG
    28,3 KB · Görüntüleme: 465

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-05-17-49-04-479_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-05-17-49-04-479_com.android.chrome.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 357

Geri