H310h5-M11 Windows 7 Sürücüler

Code7

Hectopat
Merhaba. ECS H310h5-M11 model bir anakarta sahibim. Bu cihaza Windows 7 kurdum ve sürücü sorunu yaşamaktayım. (Cihaz Windows 7 uyumlu ve aslında sitesinde sürücü desteği de var) Kart ile birlikte gelen CD'den chipseti kurdum ancak cihazdaki hiçbir USB girişi (2.0 olanlar bile) çalışmamakta. Tüm sürücüleri bir şekilde tanıtmama rağmen USB 3.0 sürücülerini bulamıyorum. 2.0 sürücülerinin de bu sebeple çalışmadığını düşünüyorum. Kendi sitesinden indirdim. İnternette aradım. Tüm sürücü arşivlerini taradım. Güncellemeler yaptım. Hatta bulduğum uyumsuz sürücülerin "inf" dosyalarına ID'yi bile kopyalayıp denedim. Ancak hiçbir şekilde çözemedim. Ricam ID'yi internette aratıp "Intel 3.0 extensible" yazısını görüp direk Intel'in sitesinden link vermemeniz. Çünkü hepsini denedim.

Hardware ID: PCI\VEN_8086&DEV_A36D&SUBSYS_A15561019&REV_10

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 doğrudan güncel anakartlarda sanıyorum ki USB modüllerini çalıştıramıyor.
Ryzen x370 boarda PS/2 klavye ile Windows 7 kurduktan sonra yine klavye ile daha önce indirdiğim usb sürücülerini CD-RW yazıp ya da hardisk'in 2. bölümüne kaydedip manuel kurmuştum. Sonrasında usb portları çalıştı. Windows 10' da sorun yaşamadıysanız probleminiz tam olarak bu.

PS/2 klavye ve fare ile kullanabiliyorum. Kurulumu da onlarla yaptım zaten. Onlarla sürücüleri bulup indirdim. Şu an windows çalışıyor. Ama hiçbir USB girişi çalışmıyor. 2.0 girişleri chipset sürücüsü ile 3.0 girişleri ise kendi sürücüleriyle çalışacak diye tahmin ediyorum. Ancak denemediğim yöntem kalmadı sayılır.

Daha önce usb portlarının çalıştığına eminseniz bilemem de yine de Windows 10 ile deneyin. USB portları çalışıyorsa sorun yazılımsal diyebiliriz. Driverbackup yazılımları ile USB sürücülerinin bir yedeğini alın. Belki windows 7 kurulumda tamamı ya da bazı dosyaları faydalı olabilir.

Daha önce usb portlarının çalıştığına eminseniz bilemem de yine de Windows 10 ile deneyin. USB portları çalışıyorsa sorun yazılımsal diyebiliriz. Driverbackup yazılımları ile USB sürücülerinin bir yedeğini alın. Belki windows 7 kurulumda tamamı ya da bazı dosyaları faydalı olabilir.
Cihaz yeni. O yüzden öncesi yok. Ancak hem bios'ta hem de sitesindeki sürücü kısmında windows 7 seçenekleri var. Windows 10'da sürücü yedekleyip 7'ye gömmek ise tam da şu an düşündüğüm şeydi. :)
Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı