H310M-K r2.0 için işlemci önerisi

Bütçe
1500

Tauren

Hectopat
RAM
Corsair 8 GB 3200 MHz
Anakart
Asus Prime H310M-K R2.0
Merhabalar Pentium G5400 işlemci kullanıyorum oyunlarda düşük FPS verdiği için işlemci değiştirmek istiyorum. Şu anki ekran kartım 1050 Ti ileride 1070 gibi ekran kartlarına geçebilirim onlarla uyumlu çalışabilecek darboğaz yapmazsa daha iyi olur. 2. el almayı düşünüyorum bütçem 1500 biraz daha arttırabilirim illa 2. el olmak zorunda değil. Önerilerinizi bekliyorum 🙂

Arkadaşın önerisiyle aklımda i5 10400F var.

Merhabalar Pentium G5400 işlemci kullanıyorum oyunlarda düşük FPS verdiği için işlemci değiştirmek istiyorum. Şu anki ekran kartım 1050 Ti ileride 1070 gibi ekran kartlarına geçebilirim onlarla uyumlu çalışabilecek darboğaz yapmazsa daha iyi olur. 2. el almayı düşünüyorum bütçem 1500 biraz daha arttırabilirim illa 2. el olmak zorunda değil. Önerilerinizi bekliyorum 🙂

Arkadaşın önerisiyle aklımda i5 10400F var.

Anakartinla 10400F uyumlu degil maalesef.

Su anakartti alip yanina da 2.el 10100F/10105f alabilirsin. Bütçe yeterse 2.el 10400F.
@Jonathan North

Son düzenleme:
Anakartinla 10400F uyumlu degil maalesef.

Su anakartti alip yanina da 2.el 10100F/10105f alabilirsin. Bütçe yeterse 2.el 10400F.
@Jonathan North
Direkt i5 9600K alsam daha mantıklı olmaz mı?
8. veya 9. nesil LGA 1151 soket işlemcilere bakmalısın. İşlemcini yükseltmeden önce anakartının BIOS'unu son sürüme güncellemeyi unutma.

İşlemci destek listesi: PRIME H310M-K R2.0|Anakart|ASUS Türkiye
Teşekkür ederim BIOS'u nasıl güncelleyebilirim?

@Tauren
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Tauren
Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı