H310M PRO Beyaz LED Yanıyor

Değerli kullanıcılar benim sorunum şu ki hemen konuya gireceğim bundan 1 yıl önce bir PC topladım
i3 8100, GTX1060 6 GB ve anakartta H310M PRO M.2 işlemci ve ekran kartının termal macun bakımını yaptım ve ekran kartında sorun yok fakat işlemciyi anakarta taktım ve aşırı hızlı dönmeye başladı CPU fanı. Ekran falan hepsi geldi, sadece aşırı ısındı ve sonra macunu fazla mı sürdüm diye düşünüp birazını sildim ve geri taktığımda ekran gelmedi. PC kendini açıp kapatıyordu sonra işlemcinin altına macun bulaştığını gördüm ve internetten bakıp kolonyalı mendille veya alkollü bir şeyle silinmesi gerekiyormuş, sildim alkolle ve hala aynı PC açılması ile kapanması bir oluyor önceden yani sadece kolonyağıyla sildiğimde 5 6 saniye dayanıyordu sonra alkolle yaptığımda açmamla kapanması bir oluyor her şeye güç gidiyor sadece işlemcide sıkıntı var diye düsünüyorum ve anakartın sağ üstünde beyaz LED CPU yanıyor açtığımda sorunu bilen ya da çözebilen yardımcı olabilirse çok sevinirim, termal macunun markası Cooler Master htk-002.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı