H310M PRO-VD Plus sisteme RGB şerit takılabilir mi?

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Anakartım H310M PRO-VD Plus. İnternetteki araştırmalarıma göre bu anakartta RGB kontrolcüsü yok. Fakat yine de RGB şerit takma gibi bir imkanım var mıdır?

Evet anakartta RGB başlığı yok. Kasanız nedir? Kasada RGB çoklayıcı varsa ona takabilirsiniz. Yoksa harici çoklayıcı alıp ona bağlar, kumandasıyla kontrol edebilirsiniz.

Evet anakartta RGB başlığı yok. Kasanız nedir? Kasada RGB çoklayıcı varsa ona takabilirsiniz. Yoksa harici çoklayıcı alıp ona bağlar, kumandasıyla kontrol edebilirsiniz.

Kasamın modelini ne kadar araştırsam da bulamadım. Fakat PC "Turbox" adı altında hazır PC idi. Bu kasada RGB çoklayıcı olduğunu pek sanmıyorum, çünkü fanları Rainbow. Çoklayıcının mı yoksa fanların mı Rainbow olduğunu nasıl anlayabilirim?

1623153199629.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ranbow dedikleri ARGB fanlar. Fanların aydınlatmasını kasa üzerinden mi kontrol ediyorsunuz? Öyleyse kontrolcü vardır ama RGB değil, ARGB'dir. Hatta büyük ihtimalle evrensel 3 pin değil, 6 pin gibi farklı bir bağlantı kullanıyordur. Eger dedigim gibiyse tek careniz kontrolcu almak gibi gorunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı