H3600 V9 port açma

Hamit.x07

Hectopat
Minecraft sunucusu için H3600 V9 modemimde port açmaya çalışıyorum WAN host IP adresi yazan yere ne yazmalıyım? WAN port ve lan host portuna 25565 yazmam gerekiyor diye biliyorum doğru mudur?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2023-06-04 154412.png
    Ek Açıklama 2023-06-04 154412.png
    8 KB · Görüntüleme: 118
Hocam sorunuza tam olarak cevap mı bilmiyorum ama çoğu modemde port izni açık oluyor. Bunun tam olarak adını bilmiyorum ama şuana kadar kullandığım bütün modemlerde bilgisayarda port açtığımda ek olarak modem ayarlarıyla uğraşmadım. Yani ilk olarak Windows güvenlik duvarında port oluşturun, baktınız ki port açılmamış ondan sonra modem ayarlarına yönelin.

Hocam sorunuza tam olarak cevap mı bilmiyorum ama çoğu modemde port izni açık oluyor. Bunun tam olarak adını bilmiyorum ama şu ana kadar kullandığım bütün modemlerde bilgisayarda port açtığımda ek olarak modem ayarlarıyla uğraşmadım. Yani ilk olarak Windows güvenlik duvarında port oluşturun, baktınız ki port açılmamış ondan sonra modem ayarlarına yönelin.

Windowsdanda açtım videolarda iki türlüde açın diyorlar açıtm WAN host IP adresini de boş bıraktım ama olmadı.

WAN portu ve lan host portu olarak 25565'i kullanmanız doğru, WAN host IP adresi yerine de modeminizin genel IP adresini girmeniz gerekiyor.

Genel IP'yi nereden bulabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı