H370M ve GTX 1050 Sistem

SPOKoner

Hectopat
Arkadaşlar elimdeki sistem;

GIGABYTE H370M D3H Intel H370 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 2666MHz VGA DVI HDMI Anakart | ITOPYA
Intel Core i5 8400 Soket 1151 2.8GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci | ITOPYA
ASUS GeForce GTX1050 2GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı | ITOPYA
GSKILL 8GB Aegis DDR4 2133Mhz CL15 Single Ram F4-2133C15S-8GIS | ITOPYA
EVEREST RAMPAGE GLORY G01 GAMİNG 420W USB 3.0 MidT ATX TAM PENCERELİ SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
Ve 500 GB 7200rpm WD marka harddisk mevcut.

Şuan kasamın içersindeki güç kaynağını kullanıyorum 600 lira civarı bi bütçem var. Sizce sisteme 1 adet 8 GB RAM mi? 1 adet M2 SSD mi? Yoksa güç kaynağımı almalıyım? Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğiniz daha fazla FPS almak mı yoksa daha hızlı PC açılışı mı? Eğer oyunlarda daha fazla FPS istiyorsanız dual bellek bunu sağlar. Ama PC hızlı açılıp kapansın, oyunlar daha çabuk yüklensin diyorsanız SSD öneriyorum.

İstediğiniz daha fazla FPS almak mı yoksa daha hızlı PC açılışı mı? Eğer oyunlarda daha fazla FPS istiyorsanız dual bellek bunu sağlar. Ama PC hızlı açılıp kapansın, oyunlar daha çabuk yüklensin diyorsanız SSD öneriyorum.
Daha fazla FPS almak daha mantıklı dual bellek nasıl bişey oluyor elimde 1 adet 8gb ram mevcut.Birde sizce güç kaynağı yeterlimidir ?

Daha fazla FPS almak daha mantıklı dual bellek nasıl bişey oluyor elimde 1 adet 8gb ram mevcut.Birde sizce güç kaynağı yeterlimidir ?
Elinizdeki belleğin aynısından bir tane daha alırsanız, bellekleriniz dual olarak çalışır. Bu da FPS olarak size artı olarak gelir. Ama SSD alırsanız oyunun yüklenme süresi çok daha kısa olur.

Elinizdeki belleğin aynısından bir tane daha alırsanız, bellekleriniz dual olarak çalışır. Bu da FPS olarak size artı olarak gelir. Ama SSD alırsanız oyunun yüklenme süresi çok daha kısa olur.
Peki ramin frekans değeri fark edermi elimdeki ram 2133 anakartım 2666 mhz destekliyor yeni alacağımı 2133 mhz alayım yoksa 2666 mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı