H410M-A PRO ile Ryzen 5 5600x uyumlu mudur?

ErayDq

Picopat
Daha fazla  
İ3 10100F ve GTX 1650 SUPER sisteme sahibim ve yükseltmek istiyorum. Anakartım H410M-A PRO R5 5600x'i destekliyor mu? Eğer desteklemezse anakartımı da değiştireceğim. R5 5600x'e uyumlu ekran kartı ve anakartta önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam GTX 1650 Super ve R5 5600 GTA FPS test videosunu izledim, FPS düşmesi oluyor. Emin misiniz darboğaz olmayacağına?

Hocam 1650 Super 5600 icin dusuk bir kart oldugu icin 5600 3060 kombosundan daha az FPS verir dogru darbogaz islemcide degil ekran kartinin islemciye gore dusuk olmasindan kaynakli hocam da bunu anlatmak istiyor herhalde.

At videoyu, eğer bana inanmıyorsanız baskalarin dediklerine bakabilirsiniz.

Ama darbogazin seni cok fazla rahatsiz edecegini dusunmuyorum.

At videoyu , eğer bana inanmıyorsanız baskalarin dediklerine bakabilirsiniz.
Anladım hocam, peki hiç anakart değiştirmeden, yani h410m-a pro ile devam edip i5 12400f alsam Ryzen 5 5600 perfonmansını aratır mı?

Anakartın i5 12400F desteklemiyor, ayrıca i5 12400F bence daha iyi 5600'den
Anladım, sanırım i5 12400F alacağım. H410M-A PRO'yu 2. elden satıp farklı bir anakart almam gerekiyor, önerileriniz nelerdir?

Aslinda ikisi hemen hemen denk islemciler hocam. Hikayeli oyunlarda tekli cekirdek performansi ile 12400F FPS oyunlarinda onbellegi ile 5600 onde.
Genellikle PUBG, FiveM ve valorant oynuyorum ama ara sıra hikayeli oyunlar da oynuyorum.

Anakarti ne zaman aldiniz.

Yanına anakart almam gerekiyor, önerileriniz nedir? Bir de piyasaya hakim değilim de sizce H410M-A Pro'yu 2. el kaça koymalıyım?

Pandeminin başladığı zamanlar almıştım, tam tarih hatırlamıyorum.

2K civarina gider diye dusunuyorum daha yukari veya asagi olabilir ama ortalama bu civarlarda.

Pandeminin başladığı zamanlar almıştım, tam tarih hatırlamıyorum.

Anakart olarak ucuz yollu H610 bir kart isini gorur.

Yanına anakart almam gerekiyor, önerileriniz nedir? Bir de piyasaya hakim değilim de sizce H410M-A Pro'yu 2. el kaça koymalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı