H410M-F anakarta dönüştürücü ile M.2 takmak

Anakartın üretici sitesinde SATA portlarından en fazla 600 MB/s alınacağı söylenmiş. Tam performansta kullanılmaz, hiçbir değişiklik olmaz normal bir SATA SSD ile yani.

SATA portuna takmayacak ki, PCI-E Express slotuna takacak. Ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.

SATA portuna takmayacak ki, PCI-E Express portuna takacak. Ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.
Teşekkürler düzelttiğiniz için. SATA'ya dönüştürücüyü takacak sandım.
Bu arada ekran kartını nereye takmayı planlıyorsunuz? Merak ettim de. @EfecanSen

Son düzenleme:
Harici bir ekran kartı var ise bu dönüştürücü ile nasıl takmayı düşünüyorsunuz? Gireceği PCI-e yuvası dolu değil mi?

Dönüştürücü yü işaretlediğim yere takmamız gerekmiyor mu yanlış biliyorsam söyleyin tam bilmiyorum da.

Dosya Ekleri

• IMG_20210420_162536.jpg
    IMG_20210420_162536.jpg
    158,2 KB · Görüntüleme: 69
Dönüştürücü yü işaretlediğim yere takmamız gerekmiyor mu yanlış biliyorsam söyleyin tam bilmiyorum da.
Evet oraya takılıyor ancak ekran kartınız orayı da kapatacağı için plaka tam oturmayacaktır. Profesyonel işleriniz yok ise M2'nin size bir yararı dokunmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı