H410M-H Anakarta İşlemci Önerisi

Bütçe 2.5-3k civarlarındaysa, önce ekran kartı değiştirilebilir.
İkinci el:
RTX 2060 veya RX6600(Hafif darboğaz olur. %10 civarında ama hissetmezsiniz.) alınabilir.

İşlemci isterseniz bu bütçede 10400F en mantıklı seçim olur o anakarta.

İleride ekran kartı yükseltmeyi düşünüyor musunuz? Bir de bütçe nedir?

Bütçe 2.5-3K civarlarındaysa, önce ekran kartı değiştirilebilir.
İkinci el:
RTX 2060 veya RX6600(Hafif darboğaz olur. %10 civarında ama hissetmezsiniz.) Alınabilir.

İşlemci isterseniz bu bütçede 11400F en mantıklı seçim olur o anakarta.

Anakartın 11. Nesim desteği yok sadece Z490'larda var. Ayeıca 2060 ile darboğaz olmuyor ama 6600 ile %30 civarı oluyor.
Arkadaşlar merhaba sistemimin islemcisini degistirmek istiyorum. Hangi işlemciyi alabilirim?

BIOSTAR H410M-H
Palit 1650 Super.
i3 10100F.
16 GB RAM.
Bütçe nedir?

10400F önerecektim fakat çoklu çekirdek performansını saymazsak çok büyük bir değişim olmaz. Günümüz oyunlarının neredeyse %90ı tekli çekirdek performansını baz alıyor. 10600k vb önermek istedim fakat anakartınız ile kullanmak ne kadar mantıklı tartışılır, bir de üstüne soğutma almanız gerekebilir. Bence yükseltmeye gerek yok bu sistem için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütçe 2.5000 3000TL arası ekran kartı değiştirmeyi dusunmuyorum işlemcimi değistirmek istiyorum.

10400F alabilirsiniz fakat dediğim gibi gereksiz bir yükseltme. Oyunlarda bariz bir performans artışı beklemeyin.

Geri
Yukarı