H410M-K garantiye girer mi?

WARTEX

Kilopat
Merhaba,
Dün anakartım elime ulaştı montajını yaptım ama çalışmadı. Bugün bir iki bilgisayarcıya götürdüğümde açıldı ancak reboot and select proper device gibi bir metin yazıyor. Adam güney köprüsünün sorunlu olduğunu ve garantiye girmeyeceğini söyledi. Bugün bir umut teslim edeceğim garantiye. Ancak çok çok dikkatli davrandım ne darbe ne kısa devre yaptığımı düşünüyorum. Bu tip vakalarda da sonuç ne oluyor? Anakartım H410M-K ve Vatan Bilgisayar'dan aldım.

Muhtemelen değişim ürünü alırsınız. Montajını yaparken herhangi bir zarar verdiniz mi?
İçinde Windows olan bir depolama aygıtı takıp denemediniz mi? Sistem boot etmeye çalışıyor fakat işletim sistemi yok demektir o hata. Bir işlemciye bozuk demekle güney köprüsü bozuk demek aynı şeydir neredeyse, ikisi de milyonda bir olur.
Hocam özellikle dikkat ettim
Darbe kesinlikle almadı. Baktırmak için götürdüğümde güney köprüsü gitmiş garantiyi girmez falan dendi.

Hocam özellikle dikkat ettim
Darbe kesinlikle almadı. Baktırmak için götürdüğümde güney köprüsü gitmiş garantiyi girmez falan dendi.
Güney köprüsünün bozulduğunu nasıl anladı peki? Çipset bozuk gelmediyse sonradan bozulması zordur. Bana sallamış gibi geldi.

Güney köprüsünün bozulduğunu nasıl anladı peki? Çipset bozuk gelmediyse sonradan bozulması zordur. Bana sallamış gibi geldi.
Hocam zaten klasik mahalle esnafı. Hiç işimin düşmedini istemediğim kişiler. +50 yaş boş egolu, kıt bilgili.
Montajı kendim yaptım. Kablolamada kesinlikle yanlışlık yapmadım. Anakart kesinlikle darbe almadı. Ancak güç tuşuna bastığımda çalışmadı. Ertesi gün dediğim kişiye götürdüm. Baktı ve ne yaptıysa çalıştırdı. Sonra boot menüsünü açtı, diski seçti Selecet a proper device and press a key ekranında kaldı. Adam direkt güney köprüsünden dedi. Kısa devre falan yaptırmışsındır dedi, labağali şekilde. Bende evde denediğimde windows yüklü SSD'mi taktığımda görüyor. Boot menüsünden onu seçiyorum ancak yine aynı yerde kalıyor. Garantiye teslim ettim hem işlemciyi hem anakartı. Sonuç bekliyorum.

Geri
Yukarı