H500P Mesh vs H500P Mesh White ve Kasa Önerisi

C700P "full tower" bir kasa yani hem soğutucu kapasitesi hemde kasa kalitesi oalrak H500 serinin plastik kalitesi ile C700P'nin yanına yaklaşamaz. C700P boş ağırlığı 22 KG gerisini siz düşünün. :)

53602064_788055478236685_3146941336851054592_n.jpg

C700P "full tower" bir kasa yani hem soğutucu kapasitesi hemde kasa kalitesi oalrak H500 serinin plastik kalitesi ile C700P'nin yanına yaklaşamaz. C700P boş ağırlığı 22 KG gerisini siz düşünün. :)

Eki Görüntüle 384370
Boşta ve yükte aldığınız sıcaklık değerlerini öğrenebilir miyim? Kasanın sizin için en çok beğendiğiniz özelliği nedir? Bana ağır olması daha çok hoşunuza gitti gibi geldi. Kasa seçerken pahalı olmasına mı yoksa ağır olmasına mı dikkat etmeliyiz? [emoji38]

Neye göre bu değerlendirmeyi yaptınız. İki ürünün arasındaki fiyat farkını göze alarak eleştirme yaparsanız daha mantıklı çıkarımlarda bulunabiliriz sanırım.

Kullanan arkadaş can alıcı yorumu yapmış zaten malzeme kalitesi geniş iç hacim ihtiyaç kişiden kişiye değişir demek ki arkadaş FullTower kasaya ihtiyacı duymuş fikrini değiştirmiş. Hem fiyat farkını ortaya atarsan bu işin altından kalkamayız bende gider H500P yerine 700 ₺ kasa gösterip mantıklı çıkarımlarda bulunurum daha sonra 700 ₺ kasa yerine bu sefer 300 ₺ kasa için mantıklı çıkarımlarda bulunurum en sonunda gider kasaya ne gerek var diyerekten kendimce uzay montaj kullanmanın mantıklı çıkarımını yaparım. Sana uyar uymaz kullanacak olan benim sonuçta.

Son düzenleme:
Kullanan arkadaş can alıcı yorumu yapmış zaten malzeme kalitesi geniş iç hacim ihtiyaç kişiden kişiye değişir demek ki arkadaş FullTower kasaya ihtiyacı duymuş fikrini değiştirmiş. Hem fiyat farkını ortaya atarsan bu işin altından kalkamayız bende gider H500P yerine 700 ₺ kasa gösterip mantıklı çıkarımlarda bulunurum daha sonra 700 ₺ kasa yerine bu sefer 300 ₺ kasa için mantıklı çıkarımlarda bulunurum en sonunda gider kasaya ne gerek var diyerekten kendimce uzay montaj kullanmanın mantıklı çıkarımını yaparım. Sana uyar uymaz kullanacak olan benim sonuçta.
Bana uyup uymaması ile alakalı bir durum yok sakin ol biraz. Bu kasayı seçmesindeki amacı anlayamadım. Neyi daha iyi yapıyor bu kasa onu öğrenmek için sordum. Yoksa git uzay montaj ile kullan sistemini ilgilendirmez beni. 300 tl bandında bir kasanın mantıklı çıkarımını yaparsan keyifle dinlerim seni. [emoji23] Bu arada fiyat farkı 1.500 tl. Hayır neye dayanarak böyle bir analizde bulundun onu anlamadım. Tamam arkadaş zengin biraz ondan dolayı bu kasayı seçmiş olabilir. Fiyat konusunu geçelim H500P'ye göre avantajları nelerdir? Neyi daha iyi yapıyor bu kasa? İki kasa arasındaki en önemli farklar nelerdir? Daha önce kullandın sanırım bu kasaları anlat bakalım dinleyelim.

Atladığınız bir konu ben kasayı ön sipariş ile Vatan Bilgisayardan 1800 TL'ye aldım evet pahalı bir kasa ama sunduğu imkanlar kablolama konusunda ki düzeni şasi kalitesi özellikle kasayı aksa yapan filtre sistemidir ve bu filtrenin kolay temizlenmesi çok önemlidir ve bu konuda üstüne tanımadımz aten dediğiniz kasaları test ettim kendim aynı zamanda home office şeklinde twitch'de ki müşterilerimi yayıncı sistemleri topluyorum.

C700P geleceğe dönük aldım geleceğe dönük derken kendim yayıncı ve youtuber olduğum için disk kapistesi ve SSD kapasitesi çok önemli bu yüzden H500P gibi bir kasaya 4 Sata SSD 4 HDD disk takınca vay haline diyeyim.

Büyük kasanın en büyük avantajı ben gece yatarken sistemim yayından sonra video render işlemine bıraktığım için büyük kasa iyi soğutma 0 fan sesi olayı tercihim oldu diyebilirim C700P kalitesini anlamanız için dokunmanız yeterli diyebilirim. şuan 2500 TL bile olsa verirdim çünkü kasadan kısıp bir sistem toplamadım i9 9900K + MSi Z390 Ace ve AORUS GTX 1080 Ti kullanıyorum.

51794314_390491948194455_7381787835260469248_n.jpg

Screenshot_1.jpg

Cooler Master Cosmos C700P Review: Thermals, Noise, & Build
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dipnot zengin falan da değilim okurken PC işlerimden gelen parayla kendi sistemimi geliştiriyorum yayıncılık da dahil.

Son düzenleme:
Güzel kasa kardeşim hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın. Twitch kanalından da takip ettim daha iyi yerlere gelirsin umarım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı