H510 anakartta PCI-E 3.0 GTX 1050 2 GB GPU kullanılır mı?

384710

Hectopat
Merhaba. Anakartımı, işlemcimi ve daha sonrasinda ekran kartimi degistirecegim. İşlemci olarak i3 10100F, anakart olarak da H510 alma düşüncem var. Eğer H510 anakart alırsam güncel ekran kartim GTX 1050 2 GB (PCI 3) ile bir sorun yaşanır mı? Kısacasi PCI 3 ekran kartı PCI 4 olan anakarta takılır mı?
Ek olarak; 8gb + 4gb 2133 mhz iki farklı model ramlerim var, bunlar içinde cevaplarsaniz sevinirim.

Son düzenleme:
Teşekkürler, Ram takviyesi yeni yaptim, önceliğim ekran kartı almak şu an için malum piyasa fiyatlari ortada hepsini sirayla aliyorum.
Orası sana kalmış. Umarım istediğin bilgisayarı toplarsın. Aklında canlanması için bir örnek vereyim:
GTX 1070
i5 6600K 4.8GHz OC
16GB CL15 2400MHz RAM
FH4 Max 100FPs

16GB CL17 3600MHz RAM
Max 130FPs

Neredeyse yeni bir ekran kartı almışçasına fark var.

Ek olarak şunu söyleyeyim yeni 3200MHz'lik RAM alman oyunlarda cidden çok yüksek bir performans artışı almanı sağlayacaktır. Bizzat kendim yükseltme yaptığım için bu tavsiyede bulunabilirim.
10100F'in maksimum desteklediği bellek hızı 2666mhz iken 3200mhz nasıl bir performans artışı sağlayacak? Ayrıca bırak Intel sistemleri, Ryzen sistemlerde bile ram frekansı oyunlara minimum etki ediyor(APU sistemler hariç).

10100F'in maksimum desteklediği bellek hızı 2666MHz iken 3200MHz nasıl bir performans artışı sağlayacak? Ayrıca bırak Intel sistemleri, Ryzen sistemlerde bile RAM frekansı oyunlara minimum etki ediyor(APU sistemler hariç).

İşlemci değil anakartın maksimum RAM frekans değeri önemli. Ayrıca ben bizzat kendi test değerimi paylaştım. Bu sadece Forza'da değil birçok oyunda aldığım performansı etkiledi. Ben gözümle gördüğümü aktardım. Burada yalan yanlış bilgi aktarmıyorum. İsterseniz 2 tıklamayla sizde araştırabilirsiniz.
Yeni anakart ve işlemciyi takmadan önce herhangi bir sürücü silmem gerekiyor mu? Ya da format lazim mi? H110m ve i3 7100 güncel anakart ve işlemcim.
Bu konuda net bir bilgim yok fakat windows yüklü SSD mi başka bir sisteme takıp oyun yedeklemiştim ve bir sorun çıkmamıştı. Ayrıca oyunları da sorunsuz çalıştırmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı