H510 ve 10100F ile en fazla kaç MHz RAM kullanılır?

Render almıyorsan hayır ki zaten eğer render alacaksan RAM'e gelene kadar tüm sistemin elden geçmesi gerekiyor.
o zaman 800'e attığınızı 1K'ya da normal bir M.2 SSD alıp yoluma devam etmem gerekiyor 😊

Render almıyorsan hayır ki zaten eğer render alacaksan RAM'e gelene kadar tüm sistemin elden geçmesi gerekiyor.
Hocam Flare X'in üzerinde AMD logosu falan var, acaba benim intel anakartta sorun yaratır mı? bir de RipjawsV yazan bir model var aynı mıdır bunlar?

o zaman 800'e attığınızı 1K'ya da normal bir M.2 SSD alıp yoluma devam etmem gerekiyor 😊

Hocam Flare X'in üzerinde AMD logosu falan var, acaba benim intel anakartta sorun yaratır mı? bir de RipjawsV yazan bir model var aynı mıdır bunlar?

Sıkıntı olmaz. İşlemci RAM modeli seçmez MHz değerlerine uyulduğu sürece.

Aynı modeller değiller.
Hocam peki, Benim de H410 ve i3 10. Nesilim var. Benim ana kart max 2933 destekliyor. 2933'de çalıştırabilme ihtimalim var mı? Ramlar 3200mhz.

Eğer XMP profilinde yoksa özel değerler girilerek yapılabilir.

Hocam aldım FlareX'i. Bir de 1-2 ay sonra M.2 SSD alırım. Depolama önemli değil ama 500GB üstü olsun. 1-1.5k arası ne önerirsiniz?

Sıkıntı olmaz. İşlemci RAM modeli seçmez MHz değerlerine uyulduğu sürece.

Aynı modeller değiller.

Eğer XMP profilinde yoksa özel değerler girilerek yapılabilir.
Hocam F serileri kilitli değil miydi ben tam olarak anlamadım o kısmı. Sadece İşlemci hızı olarak mı kilitli mi demek oluyor?

Hocam F serileri kilitli değil miydi ben tam olarak anlamadım o kısmı. Sadece İşlemci hızı olarak mı kilitli mi demek oluyor?

O iş öyle değil lakin bir şeyide unutmuşum. H serisinde RAM OC'ye yani RAM'e özel değer girilmesine izin verilmiyor. Onun için B veya Z serisi şart.

Geri
Yukarı