Çözüldü H510M H anakart System mode audit olarak kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sabrikanli

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel® Core™ i5-11400F (4.40 GHz)
XFX Speedster Radeon RX 6600 XT 8 GB
Gigabyte H510M H Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX
Kingston Fury Beast 16 (8x2) GB 3200 MHz CL16 (16-18-18-36)
Kioxia Exceria NVMe M.2 500 GB
HP x24ih 144 Hz
ID-Cooling SE-214XT
İşlemci
i5-11400F
Merhaba, H510M h anakartında TPM 2.0 açmaya çalışıyorum fakat Secure Boot açmam gerekiyor.
Secure Boot açmaya çalışırken de "System'in audit mode! Secure mode can be enabled when System'in user mode. Repeat operation after enrolling platform key (pk)." hatası alıyorum.

Bunun çözümü sizce ne olabilir? Windows 11 yükleyeceğim fakat bir türlü TPM ayarını aktif edemedim. Sistemi de audit modundan çıkartamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İngilizceden çevirdiğim kadarıyla sistemin bir audit(test,denetim) modunda aktif olduğunu ve sistemin kullanıcı moduna geçtiğinde güvenli modun açılacağından bahsediyor. Platform anahtarını kaydettikten sonra işlemi tekrarlamandan bahsediyor.

BIOS pilini tak-çıkar yapmayı denediniz mi?
Evet fakat bu hiçbir şeyi değiştirmedi.

Casper'a destek hattı üzerinden ulaşıp bilgisayarınızın seri numarasını yollayın ve BIOS güncelleme dosyanızı alıp güncellemeyi deneyin. Gigabyte sitesindeki dosyayı kabul etmeme sebebi Casper'ın BIOS'u özelleştirmiş olmasıymış. Size yolladıkları dosya ile birlikte güncellemeyi yaparak System Mode Audit hatasından kurtulabilir ve Secure Boot'u aktif edebilirsiniz.
İngilizceden çevirdiğim kadarıyla sistemin bir audit(test,denetim) modunda aktif olduğunu ve sistemin kullanıcı moduna geçtiğinde güvenli modun açılacağından bahsediyor. Platform anahtarını kaydettikten sonra işlemi tekrarlamandan bahsediyor.

Evet fakat bu hiçbir şeyi değiştirmedi.

Casper'a destek hattı üzerinden ulaşıp bilgisayarınızın seri numarasını yollayın ve BIOS güncelleme dosyanızı alıp güncellemeyi deneyin. Gigabyte sitesindeki dosyayı kabul etmeme sebebi Casper'ın BIOS'u özelleştirmiş olmasıymış. Size yolladıkları dosya ile birlikte güncellemeyi yaparak System Mode Audit hatasından kurtulabilir ve Secure Boot'u aktif edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba, H510M h anakartında TPM 2.0 açmaya çalışıyorum fakat Secure Boot açmam gerekiyor.
Secure Boot açmaya çalışırken de "System'in audit mode! Secure mode can be enabled when System'in user mode. Repeat operation after enrolling platform key (pk)." hatası alıyorum.

Bunun çözümü sizce ne olabilir? Windows 11 yükleyeceğim fakat bir türlü TPM ayarını aktif edemedim. Sistemi de audit modundan çıkartamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Acaba çözebildin mi sorununu? 3 aydır ben de aynı hatayı alıyorum ama çözemedım hala audit çözdüysen nasıl çözdün.

aynı hatayı 3 aydır ben de alıyorum ve çözemedim system auditte kaldı çözebildiniz mi acaba

Son düzenleme:
@shwiss Çözüm tam da bu mesajda yer alıyor. Casper Excalibur Destek hattına WhatsApp üzerinden ulaşıp cihazınızın seri numarasını yollayın. Size yollayacakları BIOS dosyası ile güncelleme yaptığınızda sorun çözülmeli. En azından benim için çözüm buydu.

@shwiss Çözüm tam da bu mesajda yer alıyor. Casper Excalibur Destek hattına WhatsApp üzerinden ulaşıp cihazınızın seri numarasını yollayın. Size yollayacakları BIOS dosyası ile güncelleme yaptığınızda sorun çözülmeli. En azından benim için çözüm buydu.
evet dedıgınız şeyı bugün yaptım ve bios update dosyasını aldım ama korkularm var direkt updateleyince düzeliyor mu başka bir şey yapmak lazım mı günceleyince otomatik auditten çıktı mı bilgisayar açılmama gibi sorun oluşmadı di mi

Hayır, işlemi talimatlara uyarak yaptığınız sürece sorun olmaz. Ayrıca evet ben güncelledikten sonra hemen düzeldi. Zaten güncelleme 2-3 dakika sürüyor.

Evet, size verilen klasördeki .F18 (sayı farklı olabilir ama sonu bu tarz bir ek ile bitiyor) dosyasını flash belleğin içine atmanız yeterli.

GIGABYTE BIOS Güncelleme Rehberi | Technopat
evet(e600 dosyanın içinde h510mhyp F16 yla bitiyor) sağ olun bugün kurucam

Evet, size verilen klasördeki .F18 (sayı farklı olabilir ama sonu bu tarz bir ek ile bitiyor) dosyasını flash belleğin içine atmanız yeterli.

kanka bir de sen flash belleğe winrardan çıkartıp mı yukledın yoksa winrarlı mı koydun direkt

attıkları dosyada bir sıkıntı mı var ya biosa giriyorum ama dosya gözükmüyor her yöntemi denedim direkt d16 yla biten dosyayı attım o da gözükmüyor diğer içindeki dosyalarda gözükmüyor hicbir türlü biosta dosya gözükmüyor ama bilgisayarı açtıgımda flash bellekte gözüküyor

evet(e600 dosyanın içinde h510mhyp F16 yla bitiyor) sağ olun bugün kurucam

kanka bir de sen flash belleğe winrardan çıkartıp mı yukledın yoksa winrarlı mı koydun direkt

attıkları dosyada bir sıkıntı mı var ya biosa giriyorum ama dosya gözükmüyor her yöntemi denedim direkt d16 yla biten dosyayı attım o da gözükmüyor diğer içindeki dosyalarda gözükmüyor hicbir türlü biosta dosya gözükmüyor ama bilgisayarı açtıgımda flash bellekte gözüküyor
Hata 238: Ana bilgisayar CPU'sunun hedef flaş alanına yazma erişimi yok.Bu işlem için yazma erişimini etkinleştirmek amacıyla tanımlayıcıyı değiştirmeniz gerekirBu bölgeye ana makine erişimi vermek için ayarlar.FPT İşlemi Başarısız. böyle ibr hata verdi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı