H510M-H vs B560M Pro-E

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, arkadaşım bilgisayar updateliyor i5-11400F alacak yanına anakart bakıyoruz. Bu ikisi arasında kaldık ben şahsen B560M almasını öneriyorum fakat Pro-E nedir bilmiyorum. Genelde sonunda H ya da K olur onları biliyorum ama Pro-Enin ne olduğunu bilmiyorum. Bu anakartlardan hangisi daha iyi? Veya B560M üstüne 250 TL daha koyup B560M-H V2 alabiliyorsa sizce 250TL verip bunu alması mantıklı mı? H510M-H, B560M Pro-Eden 250TL daha ucuz.

Öncelikle selamünaleyküm dostum :). Bayramın mübarek olsun. Pro e enerji tüketimi daha düşük olmasına karşın enerji tasarrufu daha yüksek demek bir bakıma. B serisinin her chipseti h serisinden daha iyi bunu garanti ederim. Ben şu an Z590 kullanıyorum önceden tabii oluyor 4 5 yıl B400 serisini kullanıyordum taş gibi kart hala duruyor kardeşime sistem topladım o kullanıyor. Eğer bir sorunun olursa kefilin benim. B serisini hiddetle öneririm.

Öncelikle selamünaleyküm dostum :). Bayramın mübarek olsun. Pro e enerji tüketimi daha düşük olmasına karşın enerji tasarrufu daha yüksek demek bir bakıma. B serisinin her chipseti h serisinden daha iyi bunu garanti ederim. Ben şu an Z590 kullanıyorum önceden tabii oluyor 4 5 yıl B400 serisini kullanıyordum taş gibi kart hala duruyor kardeşime sistem topladım o kullanıyor. Eğer bir sorunun olursa kefilin benim. B serisini hiddetle öneririm.

Hocam peki B560M A-PRO hakkında bilgiye sahip misiniz? Epey sitesinde baktım ve Pro-E ile arasında 400 TL fiyat farkı var fakat özellikler bakımından çok daha iyi duruyor. Sizce o alınır mı? Bende sistem toplayacağım belki bu bahsettim A-PRO'dan alabilirim? Bu arada sizinde bayramınız mübarek olsun hocam. :)

Hocam ben olsam fiyattan da istifade MSI B560M Pro e alırım. Fakat bu işler biraz amaca hizmet ediyor ben oyun hayatta oynamam video renderi çok yaparım. (YouTube duex) B560M Pro enin katalizörleri 450 ohmluk başka bir deyişle yüksek sbaskıda işlemci ya da ekran kartını beslemekte zorlanmaz. Tabii oyuna gelince a Pro'ya göre performans azalacaktır çünkü a Pro 5200MHz Pro e 4800. oyun için a Pro render için Pro e tercihimdir :)

Yeni konular

Geri
Yukarı