Çözüldü H55 anakarta M.2 SSD takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KyryloDN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Україна
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Extensa EX215-54 || Intel Core i5-1135G7 2.40GHz || Intel iRIS Xe Graphics || 16GB DDR4 3200 MHz || OS: Windows 10 Home
Merhabalar. Öncelikle H55 anakartımda M.2 yuvası buldum, M.2 SSD takılabilir mi ona?

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Tamam hocam. Şimdi anlaşıldı. Aslında mobil anakart. Soket ise Wi-Fi adaptör soketi. Laptoplarda bu soketin yerine mSATA takılabilir. M.2 takmayın. Normal H55 anakartta, dediğim gibi hiç görmedim.
Bir ihtimalle mSATA da olabilir. NVMe desteklemez. Soketin versiyonu önemli. Buradan belli olur. Anakart tam modeli ile de bulunabilir.

Bir ihtimalle mSATA da olabilir. NVMe desteklemez. Soketin versiyonu önemli. Buradan belli olur. Anakart tam modeli ile de bulunabilir.

İnfoda Intel H55 yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli değil hocam. Sonuçta bir giriş var. Büyük ihtimalle mSATA SSD. Diş sayısı M.2 için fazla gibi geldi. Emin olamadım hocam. Bu anakart büyük ihtimalle mobil bir anakart. Masaüstü sistemde bu nesilde hiç böyle bir port görmedim. Mobil ise Wi-fi kartı ve mSATA ile uyumludur. M.2 diskler ile değil. Masaüstü ile Z97 ile geldi diye biliyorum.

Yeterli değil hocam. Sonuçta bir giriş var. Büyük ihtimalle mSATA SSD. Diş sayısı M.2 için fazla gibi geldi. Emin olamadım hocam. Bu anakart büyük ihtimalle mobil bir anakart. Masaüstü sistemde bu nesilde hiç böyle bir port görmedim. Mobil ise Wi-Fi kartı ve mSATA ile uyumludur. M.2 diskler ile değil. Masaüstü ile Z97 ile geldi diye biliyorum.

Anakart mobil değil i7-860 işlemci kullanıyorum.

Hocam, anakartın tam resmini atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı