H55M-P31 Sistem RAM Kaynaklı Mavi Ekran Sorunu

Resul159

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende 4-4-2-1 olmak üzere 4 adet RAM var. Eskiden 4-2-1 olarak takılıydı, 7 GB RAM vardı. Fakat bunu 8'e tamamlamak için 1 GB almam gerekiyordu ama aldığım yerde 4 GB vardı sadece. Ben de 4 GB 1333 MHz aldım, yani her şey uyumlu. 4-4 taktım ama açılmadı. Yeni aldığım RAM'i tek takıyorum Windows başlatılıyor diyor, orada mavi ekran veriyor, aynı şeyi tekrar ediyor. Sonra geri 4-2-1 olarak taktım bu sefer yine açılmadı. 1 GB'lık RAM bozuldu sanırım. 4-2 takıyordum, 6 GB RAM olarak oynuyordum oyunlarımı. Ama son günlerde durduk yere mavi ekran verip kapanmaya başladı, takılmalar olmaya başladı. Format attım düzelmedi. Sadece eski 4 GB RAM'i takınca çalışıyor, diğerlerini takınca çalışmıyor. Tek takınca çalışıyor ama 2 RAM aynı anda çalışmıyor. Az önce tekrar denedim 4 ile 2 taktım çalıştı, bir süre sonra mavi ekran verip kapandı. Acaba sorun nerede? Anakartta mı slotlarda mı? Eskiden çalışan RAM'ler sanki teker teker bozulmuş gibi oldu. Yardım ederseniz sevinirim.
  • Anakart: H55M-P31
  • RAM: Dördü de 1333 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı