H61 anakart 300 TL'ye alınır mı?

alicnayddn

Centipat
Merhaba. Alınır mı? 0'dan basit bir sistem kurmak istiyorum. Sadece Google ve borsa işlemleri yapacağım. Tavsiyeniz varsa alırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-05-07-21-00-02.png
    Screenshot_2021-05-07-21-00-02.png
    115,7 KB · Görüntüleme: 71
Merhaba. Alınır mı? 0'dan basit bir sistem kurmak istiyorum. Sadece Google ve borsa işlemleri yapacağım. Tavsiyeniz varsa alırım.

Bu fiyat oldukça iyi. Ben bile sıfır anakarta 300TL'den fazla verdim.

Alınmaz. Çok eski bir kart. B450 kartlar bile 500 lira civarı. H61 kartın edeceği 50 lira bir şey.

Maalesef ekonomi yüzünden bu tür kartlara bile bu fiyatlar anca oluyor.

Hocam sakın H61 kart almayın. Bende şuan H61 kullanıyorum ve berbat. Max. ram 16 diyor ama bir slot en fazla 4 gb ram kapasitesine sahip olduğu için en fazla 8 gb ram takabilirsiniz.
Ayrıca işlemci olarak sadece 2. nesil olanları kullanabilirsiniz.
Ekran kartı olarak, hiçbir yeni ekran kartını tanımıyor. Ekran kartı bulmak için çok zorlandım, şuan GT 710 2 gb kullanıyorum.

Yani size tavsiyem yerine başka bir kart almanız. Aksi takdirde ilerde sistem size büyük sorunlar çıkarır.
Ayrıca BIOS sürümü çok eski. Güncellemeside oldukça zordur.(Hatta birçok insan bu kartın BIOS'unu güncellerken kartı yakmıştır.)

Hocam sakın H61 kart almayın. Bende şu an H61 kullanıyorum ve berbat. Max. RAM 16 diyor ama bir slot en fazla 4 GB RAM kapasitesine sahip olduğu için en fazla 8 GB RAM takabilirsiniz.
Ekran kartı olarak, hiçbir yeni ekran kartını tanımıyor. Ekran kartı bulmak için çok zorlandım, şu an GT 710 2 GB kullanıyorum.

Yani size tavsiyem yerine başka bir kart almanız. Aksi takdirde ileride sistem size büyük sorunlar çıkarır.
Ayrıca BIOS sürümü çok eski. Güncellemeside oldukça zordur.(Hatta birçok insan bu kartın BIOS'unu güncellerken kartı yakmıştır.)

Katılmıyorum çünkü,
1. Anakart 16 GB RAM destekliyor diye belirtmişse 16 GB takabilirsiniz, 8+8 GB olarak kullanabilirsiniz.
2. işlemci desteği kısmında 3. nesil işlemcileri de destekliyor H61 anakartlar.
3. Ekran kartı uyumsuzluğu olması için hiçbir sebep yok.
4. BIOS güncellemesi de markadan markaya modelden modele değişiyor. LGA775'lerde bile bu işlem kolayken H61 anakartlarda zor olacağını zannetmiyorum.

Alınmaz. Çok eski bi kart. b450 kartlar bile 500 lira civarı. h61 kartın edeceği 50 lira bir şey.
Üstünde işlemci de var.2 gb ram de.2 gb daha ram eklemesi yaparım.Kötü bir ekran kartı takar yoluma bakarım diye düşünüyorum.Traderlik yapacağım bir de googleı kullanırım genel olarak
Bu fiyat oldukça iyi. Ben bile sıfır anakarta 300TL'den fazla verdim.

Maalesef ekonomi yüzünden bu tür kartlara bile bu fiyatlar anca oluyor.
Fiyat oldukça iyi demişsin.Hem de üstünde işlemcisi ve 2gb rami var.Geçen bir arkadaş atmıştı bunun linkini.Kaçırma demişti.

Katılmıyorum çünkü,
1. Anakart 16 GB RAM destekliyor diye belirtmişse 16 GB takabilirsiniz, 8+8 GB olarak kullanabilirsiniz.
2. işlemci desteği kısmında 3. nesil işlemcileri de destekliyor H61 anakartlar.
3. Ekran kartı uyumsuzluğu olması için hiçbir sebep yok.
4. BIOS güncellemesi de markadan markaya modelden modele değişiyor. LGA775'lerde bile bu işlem kolayken H61 anakartlarda zor olacağını zannetmiyorum.
Kendim 8 gb ram taktım ve görmedi.
Hangi foruma bakarsanız bakın ekran kartı uyumsuzluğu olduğunu görürsünüz, ayrıca bizzat 4 ekran kartı denedim görüntü gelmedi.
Yine aynı şekilde i5 ve i7 3. nesil işlemcileri denedim ve sonuç aynı.

Yani ben yazdıklarımı kendi deneyimlerime ve yüzlerce insanın yorumlarına güvenerek yazdım.
Teşekkürler...

Hocam sakın H61 kart almayın. Bende şu an H61 kullanıyorum ve berbat. Max. RAM 16 diyor ama bir slot en fazla 4 GB RAM kapasitesine sahip olduğu için en fazla 8 GB RAM takabilirsiniz.
Ekran kartı olarak, hiçbir yeni ekran kartını tanımıyor. Ekran kartı bulmak için çok zorlandım, şu an GT 710 2 GB kullanıyorum.

Yani size tavsiyem yerine başka bir kart almanız. Aksi takdirde ileride sistem size büyük sorunlar çıkarır.
Ayrıca BIOS sürümü çok eski. Güncellemeside oldukça zordur.(hatta birçok insan bu kartın BIOS'unu güncellerken kartı yakmıştır.)

Hocam sadece 2.nesil kullanılmıyor. 3.nesil işlemcilerde takılabiliyor. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı