H610 anakart ile 12700F işlemci uyumlu mu?

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
H610 anakart ile 12900F işlemcisiyle sorunsuz kullanabilir miyim? (İleride işlemci yükselttiğimde anakartı da değiştrmem gerekip gerekmediğini öğrenmek için sordum.

H610 anakart ile 12900F işlemcisiyle sorunsuz kullanabilir miyim? (İleride işlemci yükselttiğimde anakartı da değiştrmem gerekip gerekmediğini öğrenmek için sordum.
Evet kullanabilirsiniz ama daha iyi bir anakart güzel olur.

Sorun cıkarabilir. H610 anakartların VRM leri o kadar yüksek güçlü bir işlemci için tasarlanmadı. Tam performans alamayabilirsiniz.

Hocam ben sadece Valorant ve FIFA oynayacağım herhangi overclock yapmayacağım işlemci çok ısınır mı veya sorun çıkartır mı bir şekilde?
Hocam sistemi sifirdan mi toplayacaksınız?

Hocam ben sadece Valorant ve FIFA oynayacağım herhangi overclock yapmayacağım işlemci çok ısınır mı veya sorun çıkartır mı bir şekilde?
Hocam soğutucu gerek lakin o işlemci ile o oyunları oynamak çok gereksiz.O oyunları i3 12100f ile bile oynarsınız.

Hocam soğutucu gerek lakin o işlemci ile o oyunları oynamak çok gereksiz.O oyunları i3 12100f ile bile oynarsınız.
Profesyonel - E-Spor seviyesinde olmadığı sürece, böyle oyunlar için 12400F üstü işlemcileri gereksiz buluyorum.

Evet hocam ben ilk başta 12900F almayacağım sadece işlemci yükselttiğimde anakart değiştirmem gerekir mi diye sormuştum.
Hocam ileride yukseltme planliyorsaniz ve butceniz varsa AMD 7000 serisi bakabilirsiniz.
Yoksa 12600 gibi bir islemci alip B660 anakart ile o sekilde kullanabilirsiniz veya 12600K - Z690 da olabilir ama bence en iyisi B660 ile 12600 alin sizi uzun bir sure goturur.
Tabii yine butceye bagli, butceniz nedir hocam?

Hocam ileride yukseltme planliyorsaniz ve butceniz varsa AMD 7000 serisi bakabilirsiniz.
Yoksa 12600 gibi bir islemci alip B660 anakart ile o sekilde kullanabilirsiniz veya 12600K - Z690 da olabilir ama bence en iyisi B660 ile 12600 alin sizi uzun bir sure goturur.

Hocam benim bütçem 12000 TL

AMD 7000 için yok hocam maalesef anakart fiyatları çok pahalı

Geri
Yukarı