Oyun dünyasına giriş yapacaklar için "kesinlikle oyna" dediğiniz oyunlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatımda bu kadar garip bir mesaj görmemiştim. Oyunlara yeni başlayan birisine MGS serisine 5. oyundan girmesini söylüyorsun 💀 üstelik hikayesi yarım bırakılmış bir oyun bir de.

Fallout 3-4 ve New Vegas da ekleyelim oraya.
MGS V açık ara serinin en iyi oyunudur. Hikayesi yarım bırakılmış bir oyun değildir. Tam bir oyundur. Kojima'nın böyle bir iddiası bile yok nereden çıkarıyorsunuz yarım kaldığını? Kaldı ki seriye nereden girdiğinin bir önemi yok. 1 ve 2 outdated eski oyunlar. 3 serinin en kötüsü. Oynanılcaksa 4 oynanılabilir en fazla.

v>4>1>2>3

Dünyanın en saçma oyun önerileri yapılmış gene 20 yıllık oyun mu dersin hikayesi bitmemiş oyun mu hikayesi olmayan oyun mu hepsi var maşallah klasik ne varsa basmışlar. Önce kolay içine girilebilir oyunlar oynaman daha iyi olur RDR 2, Cyberpunk 2077, Ghostrunner olabilir çok hızlı içine kolay girilebilir bir oyun, Detroit Become Human, Baldur's Gate 3 de oyun tarzına ön yargılı olmazsan içine çok kolay girilebilir, Dishonored 1 2, Titanfall 2 de çok güzeldi ama şu an eski gelebilir bilmiyorum ben oynayalı uzun zaman oldu. Onun dışında Witcher 3 falan hiç bulaşma oynayış ve dövüş sistemi çok sıkıcı ve eski. Elden Ring falan da oynayabilirsin ama yeni başlayan birine göre iyi gelir mi? bilmiyorum, birkaç oyundan sonra deneyebilirsin. Mafia Definitive Edition'lar da çok iyi bu arada söylemeyi unutmuşum 3. yu oynamadım ama ilk 2'si kesinlikle oynanır. Half-Life falan yorum yapmaya gerek yok sakın oynama 3 piksel oyun hiçbir zevki yok günümüz oyunlarına kıyasla.

Dünyanın en saçma oyun önerileri yapılmış gene 20 yıllık oyun mu dersin hikayesi bitmemiş oyun mu hikayesi olmayan oyun mu hepsi var maşallah klasik ne varsa basmışlar. Önce kolay içine girilebilir oyunlar oynaman daha iyi olur RDR 2, Cyberpunk 2077, Ghostrunner olabilir çok hızlı içine kolay girilebilir bir oyun, Detroit Become Human, Baldur's Gate 3 de oyun tarzına ön yargılı olmazsan içine çok kolay girilebilir, Dishonored 1 2, Titanfall 2 de çok güzeldi ama şu an eski gelebilir bilmiyorum ben oynayalı uzun zaman oldu. Onun dışında Witcher 3 falan hiç bulaşma oynayış ve dövüş sistemi çok sıkıcı ve eski. Elden Ring falan da oynayabilirsin ama yeni başlayan birine göre iyi gelir mi? bilmiyorum, birkaç oyundan sonra deneyebilirsin. Mafia Definitive Edition'lar da çok iyi bu arada söylemeyi unutmuşum 3. yu oynamadım ama ilk 2'si kesinlikle oynanır. Half-Life falan yorum yapmaya gerek yok sakın oynama 3 piksel oyun hiçbir zevki yok günümüz oyunlarına kıyasla.
Deyip Elden Ring, RDR 2, Detroit önermek komedi. Birisi interaktif sinema çöplüğü, Diğeri GTA 4'ten bu yana aynı formülü kullanan cover shooter at sürme sim. Elden Ring de kahverengi-gri bir dünyaya ve çöp sanat tasarımına sahip, saçma quest yapısıyla birlikte soulslike denen vasat genrenin kalitesiz bir oyunu.

Son düzenleme:
Hocam adam oyun oynamaya rdr2 den başlarsa diğer oyunlara karşı bakış açısı nasıl olur düşündünüzmü?Hikayesi upuzun oyunla başlarsa 4saatlik call of dutyleri beğenirmi?

Herkes kafasına göre bir şey demiş. Çoğunluğu da kendi sevdiği şeyleri söylemiş :D Sevmediği şeyleri de kötüleyerek yorum yapmış.

Hocam siz oyunlara FPS ile başlayabilirsiniz. Hikayeleri de kısa zaten. Call of Duty, Battlefield, Doom, Wolfenstein gibi oyunlara bir bakın isterseniz.

Ama en doğrusu kendiniz bulmanız. Burada önceden dediğim gibi herkes kafasına göre bir şey öneriyor. Mesela Game Pass alın PC için. Orada zaten 400'den fazla oyun var. Beğendiğinizi seçip denersiniz. Hikaye bitirme süreleri de yazıyor ve ona göre de sıralanıyor kütüphanede.

40-50 saatlik oyunlar size ağır gelebilir.

Özellikle Fallout, Baldurs Gate 3 vesaire size pek hitap etmez. Ağır oyunlar bunlar. Yeni başlayan birini sıkar.

Call Of Duty Modern Warfare 2 (2009)

Detroit Become Human / RDR 2 / metro serisi / Online olarak Squad oyununa bakmanızı öneririm 3 - 4 tane aktif Türk sunucusu var 50V50 taktiksel savaş oyunu.

Deyip Elden Ring, RDR 2, Detroit önermek komedi. Birisi interaktif sinema çöplüğü, diğeri GTA 4'ten bu yana aynı formülü kullanan cover shooter at sürme SIM. Elden Ring de kahverengi-gri bir dünyaya ve çöp sanat tasarımına sahip, saçma Quest yapısıyla birlikte soulslike denen vasat genrenin kalitesiz bir oyunu.

Bu oyunlari sevmeyebilirsiniz ama böyle demek tamamen saçmalık özellikle Elden Ring için yaptığınız yorum çok ama çok saçma oynamadiginiz yahut beceremediginiz kesin keza bu oyunlarin hepsi başyapıt

Bu oyunlari sevmeyebilirsiniz ama böyle demek tamamen saçmalık özellikle Elden Ring için yaptığınız yorum çok ama çok saçma oynamadiginiz yahut beceremediginiz kesin keza bu oyunlarin hepsi başyapıt
Ortada becermelik bir şey yok. Oyuncuların çoğu pattern ezberleyip geçiyor. Başyapıt övgüleri boş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı