H610M anakartta kırmızı ışık yanıyor

blar0nn

Kilopat
Daha fazla  
MSI H610M bomber model anakartım var, az önce Valorant oynarken durduk yere sistem sondu. Hiç yanıt vermiyordu, kasadaki restart tuşundan yeniden başlattım, anakartta kırmızı ışık yanıyor. Normalde daha sonrasında beyaz ışık yanar PC açılırdı.

Şu anda kırmızı ışıkta kalıyor ve monitörü / fareyi / klavyeyi çalıştırmıyor. Ancak ekran kartı ve fanlar çalışıyor. Ne yapmam gerek, yardımcı olun...

:( daha yeniydi sistemim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- BIOS resetlemeyi deneyin.
2- PSU modeli nedir? Sorun PSU kaynaklı olabilir. PC'yi kapatıp elektrikle bağlantısını kesip, birkaç saniye açma kapama tuşuna basılı tutup tekrar normal şekilde çalıştırmayı deneyin.
3- Kasaya bağlı harici bileşenleri söküp tekrar açmayı deneyin.

1- BIOS resetlemeyi deneyin.
2- PSU modeli nedir? Sorun PSU kaynaklı olabilir. PC'yi kapatıp elektrikle bağlantısını kesip, birkaç saniye açma kapama tuşuna basılı tutup tekrar normal şekilde çalıştırmayı deneyin.
3-kasaya bağlı harici bileşenleri söküp tekrar açmayı deneyin.

BIOS'u denemedim, PSU MSI MPG A650G 80+ Gold.

Debug LED ışıklarından biri yanıyor mu?

EZ Debug ışıkları 4 tip, ancak o anki korku ile hangisi kırmızı yanıyor bakamadım. CPU VGA falan var, çalıştırıp bakayım mı?

Sistemi yeniden başlattım, sorunsuz açıldı. Acaba prizde bir sorun olabilir mi, ne dersiniz? Yeni almıştım çoklu priz, tuşuna basarken ufak kıvılcımsı bir şey çıkıyordu.

EZ Debug ışıkları 4 tip, ancak o anki korku ile hangisi kırmızı yanıyor bakamadım. CPU VGA falan var, çalıştırıp bakayım mı?

Sistemi yeniden başlattım, sorunsuz açıldı. Acaba prizde bir sorun olabilir mi, ne dersiniz? Yeni almıştım çoklu priz, tuşuna basarken ufak kıvılcımsı bir şey çıkıyordu.
Şimdilik kullanmaya devam edin isterseniz, bir sıkıntı olursa tekrar başka prizle denersiniz. Elektrik kaynaklı anlık bir sorunda olmuş olabilir.

Merhaba MSI kontrol merkezinde BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ekranım açılmadı. Sonrasında ise H610M bomber anakartımda kırmızı CPU LED ışığı yandı. Ne yapmam gerekli lütfen yardımcı olur musunuz?

Merhaba MSI kontrol merkezinde BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ekranım açılmadı. Sonrasında ise H610M bomber anakartımda kırmızı CPU LED ışığı yandı. Ne yapmam gerekli lütfen yardımcı olur musunuz?
BIOS pilini söküp, 10 dakika sonra tekrar takıp sistemi açmayı dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı