H610M H sistemde format sırasında diskler görünmüyor

SantazeL

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran kartı: RTX 3060.
Anakart: Gigabyte H610M H DDR4 LGA 1700.
İşlemci: Intel i5 12400F.
Arkadaşlar format sırasında disklerim görünmüyor, format atamıyorum.
Denediğim yollar: BIOS'tan VMD ayarlarını acip kapatarak denedim olmadı.
Daha sonra anakart uyumlu olan VMD driverini indirip USB'ye yükledim format sırasında yüklerken yine aynı hatayı aldım.
Bilgisayar hiçbir şekilde güvenli modda veya başka bir modda başlamıyor, yardım eder misniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı: RTX 3060.
Anakart: Gigabyte H610M H DDR4 LGA 1700.
İşlemci: Intel i5 12400F.
Arkadaşlar format sırasında disklerim görünmüyor, format atamıyorum.
Denediğim yollar: BIOS'tan VMD ayarlarını acip kapatarak denedim olmadı.
Daha sonra anakart uyumlu olan VMD driverini indirip USB'ye yükledim format sırasında yüklerken yine aynı hatayı aldım.
Bilgisayar hiçbir şekilde güvenli modda veya başka bir modda başlamıyor, yardım eder misniz?
Anlamadım. Şu an windows açılmıyor mu?

Disklerimi görmüyordan kastığınız nedir daha iyi açabilir misiniz? Şimdi Yükle'den sonra Özel kısmına giriyorsunuz normalde orada diskler listelenir sizde orası boş mu gözüküyor?

Disklerimi görmüyordan kastığınız nedir daha iyi açabilir misiniz? Şimdi Yükle'den sonra Özel kısmına giriyorsunuz normalde orada diskler listelenir sizde orası boş mu gözüküyor?
Evet işte orası boş görünüyor riskim görünmüyor orda. Farklı farklı çözüm yolları denedim ama hiçbiri işe yaramadı

Sistemi ilk kez mi aldınız?
Ya hayır bakın şöyle anlatayım sistemde daha önce Windows 10 kuruluydu Windows 11 formatını yüklerken diskin içindeki herseyi sildik daha sonra yükleme işlemine devam ettik fakat bilgisayar mavi ekranda kalıyor ve hata veriyordu. Bizde tekrar Windows11 formatı atmaya karar verdik ama bukez disklerin listelendigi yerde diskler görünmüyordu.

Belleğe Intel RST sürücüsünü yüklemeyi deneyin bir de. CSM Supportu açın. VMD Controller'i devre dışı bırakın.

Belleğe Intel RST sürücüsünü yüklemeyi deneyin bir de. CSM Supportu açın. VMD Controller'i devre dışı bırakın.
Hocam Csm Support hariç diğer iki yöntemi yaptım ama açılmadı görünmedi yani vmdyi devre dışı bıraktığımda da usbden sürücü yüklediğimde de aynı hatayı aldım uygun sürücü bulanamadi diyor

Yeni konular

Geri
Yukarı