H610M H ve XPG D30 3200 MHz RAM uyumlu mu?

Bütçe
600

eren200ns

Centipat
Daha fazla  
Anakart
H610M
İşlemci
İ3 12100F
RAM tabii ki uyar. Önemli olan yükseklik ileride kule tipi veya sıvı soğutucu alacaksanız yüksekliği ona göre ayarlamanız gerek. Crucial Ballistix bakabilirsiniz. Fakat 2020 öncesi Ballistix almanın bir avantajı yoktur. Ballistix önerme amacım zaten Micron E-Die olmasıdır ileride daha iyi bir anakarta geçerseniz güzel bir OC potansiyeline sahip olursunuz.

Uyumlu ama bu RAM'i almanı öneriyorum. XPG'den daha iyi.

hocam xpg almayı düşünüyorum da, xmp açtıgım zaman sorun olur mu attıgınız ram da ?

Hocam XPG almayı düşünüyorum da, XMP açtıgım zaman sorun olur mu attıgınız RAM da?

İlla XPG alacaksanız D50 veya D60G düşünebilirsiniz. XMP açarsanız sorun olmayacaktır. Tavsiyem bu RAM'i almanız:

Onda sorun olmaz bayım, isterseniz en uzun RAM'ı alın. Fakat ileride kule tipi fan alacaksanız sorun olabiliyor ölçülerine bakmakta fayda var.
hocam peki anakartım da 2 ram slotu var single 16 gb ram alsam, + olarak bir daha alsam 32 gb ram yapsam? anakartın desteklediği ram 64.

Hocam peki anakartım da 2 RAM slotu var Single 16 GB RAM alsam, + olarak bir daha alsam 32 GB RAM yapsam? Anakartın desteklediği RAM 64.

Yapabilirsiniz 32 GB RAM olcukça ileriye dönük bir RAM alanı ama DDR5 RAM'ler çıktı 32 GB DDR4'ün bu saatten sonra pek mantıklı olacağını düşünmüyorum. Yapabiliyorsanız DDR5 kurmaya bakın.

Geri
Yukarı