H610M-K anakartta SSD görünmüyor

arda önder

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-12100f*asus dual 3060*Asus H610M-K*Western Digital 500 GB*Gigabyte G24 F2
Bugün SSD'im gorunmemeye basladi ve beni direkt olarak BIOS'a atip duruyor. BIOS'tan CSM ayarini acinca gordu ama yine Windows'a girmiyor. Anakartim H610M-K.

Dosya Ekleri

• 16824571339537871200399484071701.jpg
    16824571339537871200399484071701.jpg
    108,5 KB · Görüntüleme: 17
OS yok hatası veriyor. Eğer sistemde harici bir Windows kurulu depolama birimi varsa oradan devam edin. Eğer bu SSD yeni ise buna Windows kurmanız gerekecek. Bir USB ile kurabilirsiniz. İnternette bir sürü video mevcut.

OS yok hatası veriyor. Eğer sistemde harici bir Windows kurulu depolama birimi varsa oradan devam edin. Eğer bu SSD yeni ise buna Windows kurmanız gerekecek. Bir USB ile kurabilirsiniz. İnternette bir sürü video mevcut.

Bu SSD de Windows vardi
Sistemde ekden HDD vardı onu söktüm ve boyle oldu.

Bu SSD de Windows vardi
Sistemde ekden HDD vardı onu söktüm ve boyle oldu.

Hocam yukarıdaki kullanıcının dediği gibi anakart SSD içinde OS görmediği için bu hatayı verir. Bu depolama biriminin içinde OS olduğuna emin misiniz? Belki de OS çıkarttığınız HDD içinde olabilir tekrar HDD birimini takıp deneyin diğer olası durumda SSD biriminin OS kurulumu başka bir cihaz üzerinde gerçekleşmesi olabilir bu yüzden cihaz OS görmeyebilir eski cihaza takıp verilerinizi yedekledikten sonra yeni taktığınız anakart üzerimden OS kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Hocam yukarıdaki kullanıcının dediği gibi anakart SSD içinde OS görmediği için bu hatayı verir. Bu depolama biriminin içinde OS olduğuna emin misiniz? Belki de OS çıkarttığınız HDD içinde olabilir tekrar HDD birimini takıp deneyin diğer olası durumda SSD biriminin OS kurulumu başka bir cihaz üzerinde gerçekleşmesi olabilir bu yüzden cihaz OS görmeyebilir eski cihaza takıp verilerinizi yedekledikten sonra yeni taktığınız anakart üzerimden OS kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

SSD idi eminim sistemi ilk aldigimda icinde sadece SSD vardı HDD'yi laptoptan sokup taktim oyunlari yuklemek icin.

Benim de ssd kinston 500gb gen 4 almistim. Bazen bilgisayar mouse falan islemiyor. Ssd. Den olabilirmi.

Yeni konular

Geri
Yukarı