Çözüldü H610M-K D4 M.2 SSD nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
2500

Onurbey1934

Hectopat
Anakart
H610M-K D4
H610M-K D4 anakartım için M.2 SSD almam gerekiyor ancak M.2 SSD'yi nasıl takacağımı bilmiyorum ekran kartını çıkarmam gerekiyor mu? YouTube'da net olarak bu anakartla ilgili bir takma videosu bulamadım.

Bir de önerdiğiniz M.2 SSD var mı uyumlu 500GB veya 1TB olacak şekilde?

Çözüm
H610M-K D4 anakartım için M.2 SSD almam gerekiyor ancak M.2 SSD'yi nasıl takacağımı bilmiyorum ekran kartını çıkarmam gerekiyor mu? YouTube'da net olarak bu anakartla ilgili bir takma videosu bulamadım.

Her M.2 SSD'nin takılma şekli aynıdır. Ekran kartınızı çıkarın. M.2 vidasını bulun. M.2 SSD'nizi SATA yuvasına oturtun. Ve vidayı boşluğa ve SSD'nin ucundeki çıkıntıya monte edin. Bu kadar.

Her M.2 SSD'nin takılma şekli aynıdır. Ekran kartınızı çıkarın. M.2 vidasını bulun. M.2 SSD'nizi SATA yuvasına oturtun. Ve vidayı boşluğa ve SSD'nin ucundeki çıkıntıya monte edin. Bu kadar.

Çözüm
İyi de her Anakart aynı değil ki, bazı takma videolarında ekran kartını çıkarmamışlar.
O yöntemde elinizin sert bir hareketinde bir ihtimal PCI Express pininizi kırabilirsiniz hocam. Ama size kalmış.

1711467501672.png

Şematiğinize baktığımda ekran kartının dibinde. O nedenle çıkarmanızı istedim.

O yöntemde elinizin sert bir hareketinde bir ihtimal PCI Express pininizi kırabilirsiniz hocam. Ama size kalmış.

Eki Görüntüle 2151180

Şematiğinize baktığımda ekran kartının dibinde. O nedenle çıkarmanızı istedim.

Esasen ekran kartını kırmaktan daha fazla çekiniyorum.

1711467747782.png

Şuraya yatay şekilde
1711467704135.png

Bu aparat ile takacağım değil mi? Sağ taraftaki 2. kırmızı şey nedir?

Dosya Ekleri

• 1711467656745.png
    1711467656745.png
    62,6 KB · Görüntüleme: 3
Oradaki SATA portunuz hocam M.2 SSD'nizde zaten çıkış vardır. Alacağınız SSD'yi atarsanız nereye takacağınızı söylerim.

Bunları düşünüyorum hocam, bu arada o halde sağdakiyle işim yok sol taraftakine videolardaki gibi yerleştirmem yeterli değil mi?

Bunları düşünüyorum hocam, bu arada o halde sağdakiyle işim yok sol taraftakine videolardaki gibi yerleştirmem yeterli değil mi?
Hangi videodan bahsetmiştiniz hocam?

1711471557209.png

Bahsettiğiniz Kingston marka M.2 SSD bilgisayarınıza uygundur. Yuvasına oturtup vidası ile monte edebilirsiniz.

Hangi videodan bahsetmiştiniz hocam?

Eki Görüntüle 2151258

Bahsettiğiniz Kingston marka M.2 SSD bilgisayarınıza uygundur. Yuvasına oturtup vidası ile monte edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
başlattığım saniyeden itibaren

bu şekilde çok kolayca takabilirim değil mi? yerleştirip vidasını takacağım.

başlattığım saniyeden itibaren

Bu şekilde çok kolayca takabilirim değil mi? Yerleştirip vidasını takacağım.

Evet hocam. Girişine oturtup vidasını taktıktan sonra aktif olacaktır. Çözüm için yeterli midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı