H61M-D ve RX 470 uyumu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı. Benim H61M-D Asus ekran kartım var ve yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Bir arkadaş önerisi olan MSI RX 470 4GB alıcaktım ama bir tanıdığım bana Nvidia almamı önerdi ama Nvidia'dan hiç anlamam. Ana kartım ile uyumlu olup kullanabileceğim bir Nvidia ekran kartı önerisi var mı yoksa RX 470 iyi midir?

Not: Bütçem 1000-1500₺ civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin nedir? H61M-D ekran kartı değil, Anakart modelidir. RX 470 modeli fiyat aralığındaki en iyi karttır.
Ya elimin ayarına tüküreyim anakartım o işte. İşlemcim ise üçüncü nesil i-3. Peki öneride bulunabileceğiniz bi Nvidia kartı var mı yada hangisi daha iyi olur Nvidia mı yoksa MSI mı?

Yine not olsun: Şuan ki ekran kartım R7 200 series

RX 470 modeli bu işlemciyle darboğaz yapar. Alacağın kartlar GTX 1050 Tİ makimum. RX 460 ve GTX 1050 modellerine de bakabilirsin. Elindeki ekran kartını merak ettim ama bir türlü söylemiyorsun, R7 200 serinin adı modeli nedir tam olarak? R7 240-250-250X-260-260X-265 bu modellerden hangisini kullanıyorsun?

RX 470 modeli bu işlemciyle darboğaz yapar. Alacağın kartlar GTX 1050 Tİ makimum. RX 460 ve GTX 1050 modellerine de bakabilirsin. Elindeki ekran kartını merak ettim ama bir türlü söylemiyorsun, R7 200 serinin adı modeli nedir tam olarak? R7 240-250-250X-260-260X-265 bu modellerden hangisini kullanıyorsun?
İşte şuan ki kartımı bi bilsem söyliycem net olarak. Yıllar önce yine aynı arkadaşın önerisi ile bilgisayarımı toplarken almıştık tam net bi marka veremiyorum maalesef. - Derken bunları yazmak yerine arkadaşıma bilip bilmediğini sormak daha mantıklı bir hareket olacağından az önce sordum. Ekran kartım Power color r7 265 imiş.

R7 265 modelinden dediğim ekran kartı modellerine geçilmez. Geçilecek kart RX 470, o da işlemcinle darboğaz yapar.
Zamanında yaptığım kötü bir işlemci seçiminin bu kadar başımı ağrıtacağını tahmin edemezdim. Anakartıma uyumlu işlemci bulmakta zaten ayrı bir dert. Tavsiyeler için yinede teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı