H61M rev 2.2 anakarta 4x2 RAM takılır mı?

Chairax

Centipat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Arkadaşlar benim şimdi 2 slot var anakartta. Fazla anlamıyorum bu işlerden. Kingston 4 GB RAM'im var ve bir 4 daha taktırsam olur mu? Uyum sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 slotu bir H61 anakarta genelde 16GB a kadar bellek takılabiliyor.
Yeni alacağınız bellek mevcut olanın aynısı veya benzer özellikte başka marka olabilir. Aksi halde sorun yaşama ihtimaliniz büyük.
Tam uyumluluk için anakart üreticisinin sayfasına bakabilirsiniz.

2 Slotu bir H61 anakarta genelde 16 GB'a kadar bellek takılabiliyor.
Yeni alacağınız bellek mevcut olanın aynısı veya benzer özellikte başka marka olabilir. Aksi halde sorun yaşama ihtimaliniz büyük.
Tam uyumluluk için anakart üreticisinin sayfasına bakabilirsiniz.

Teşekkür ederim fakat benim şimdiki tek 4 GB RAM'im 667 MHz ve alacağım 1330 MHz bir sorun olur mu? Bildiğim kadarıyla aynı performansa düşüyorlar. 667 MHz bulamadım hiçbir yerde. Ayrıca anakartım 1330 MHz desteklemekte.

Mevcut belleğiniz 667 değil 1333mhz.
1600mhz alırsanız ikisi de 1333mhz çalışır.
Fakat direk tak çalıştır olmaz da ufak bir kaç ayar yapmak gerekebilir. Veya gerekmeyebilir.

Teşekkür ederim fakat benim şimdiki tek 4 GB RAM'im 667 MHz ve alacağım 1600 MHz bir sorun olur mu? Bildiğim kadarıyla aynı performansa düşüyorlar. 667 MHz bulamadım hiçbir yerde.

Mevcut belleğiniz 667 değil 1333MHz.
1600MHz alırsanız ikisi de 1333MHz çalışır.
Fakat direkt tak çalıştır olmaz da ufak birkaç ayar yapmak gerekebilir. Veya gerekmeyebilir.

Bilgisayarcıya taktıracağım ve CPU-Z programında 667 görünce öyle sandım. Bilgisizliğime ver. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı