H61M-S2PV Rev 2.2 GDDR5 Destekler mi?

erbekm327

Centipat
Daha fazla  
H61M-S2PV Rev 2.2 anakart GDDR5 destekler mi? Bir de en fazla kaç GB RAM destekler (1333 MHz)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Destekler. Bende de var aynı anakart. GT 1030 Aero ITX 2 GB takılı. RAM olarak bende 4 GB 1600 MHz takılı fakat bir tane daha 4 GB 1600 MHz taktığım zaman çalışmıyor. Nedenini bulamadım.

PCI-e 3.0 slot var. Oraya takacaginiz ekran kartı GDDR5 ise destekler tabi ki.
Destekler. Bende de var aynı anakart. GT 1030 Aero ITX 2 GB takılı. RAM olarak bende 4 GB 1600 MHz takılı fakat bir tane daha 4 GB 1600 MHz taktığım zaman çalışmıyor. Nedenini bulamadım.
İşlemci soketine bir bakıp yatık bir iğne var mı diye kontrol edin.

Öncelikle iki RAM slotunu da şu an çalışan RAM'le denediniz mi?
Eğer anakartın RAM slotunda sorun yoksa işlemci tarafına bakmak lazım.
Anakartın işlemci soketinde bir(kaç) pin yatık ise RAM slotlarından biri çalışmayabiliyor.
Öyle bir şey yoksa işlemcinin bir kanalı bozuk demektir. O zaman başka işlemci ile de denemek lazım.

Görünürde yok gibi hocam. Yani 4+4 1600 MHz birlikte okumamasının sebebi işlemciden midir?
Öncelikle iki RAM slotunu da şu an çalışan RAM'le denediniz mi?
Eğer anakartın RAM slotunda sorun yoksa işlemci tarafına bakmak lazım.
Anakartın işlemci soketinde bir(kaç) pin yatık ise RAM slotlarından biri çalışmayabiliyor.
Öyle bir şey yoksa işlemcinin bir kanalı bozuk demektir. O zaman başka işlemci ile de denemek lazım.
Yani pek anlamam o tür işlerden ama tabiri dogruysa islemci pinleri hep yatık yatık görünüyor. Hangisi yatık pek seçemedim açıkçası.

Dosya Ekleri

• 16536407970354000422783763434253.jpg
    16536407970354000422783763434253.jpg
    257,2 KB · Görüntüleme: 34
Görünürde yok gibi hocam. Yani 4+4 1600 MHz birlikte okumamasının sebebi işlemciden midir?
Olabiliyor tabi ki.
Bu görselden ben de göremiyorum ama büyüteçle baksanız veya çıplak gözle keskin gözlü biri baksa iyi olur.
Orada sorun yoksa işlemcinin bir RAM kanalı bozuk olabilir.
Aynı RAM'i her iki slotta da denediniz mi?

Yani pek anlamam o tür işlerden ama tabiri dogruysa islemci pinleri hep yatık yatık görünüyor. Hangisi yatık pek seçemedim açıkçası.
Üstte sağ bloğun ilk sırasındaki 5. iğne şüpheli görünüyor.
Diğerlerinin görünümü normal gibi.

Olabiliyor tabii ki.
Bu görselden ben de göremiyorum ama büyüteçle baksanız veya çıplak gözle keskin gözlü biri baksa iyi olur.

Diğer slotta calismiyor hocam RAM.

Olabiliyor tabii ki.

Peki o pini nasıl düzeltebilirim?

Diğer slotta calismiyor hocam RAM.

Peki o pini nasıl düzeltebilirim?
Yakınınızda bir bilgisayarcı varsa gösterip net bir şekilde baktırın.
En altta da normal görünmeyen 2 tane pin var gibi. Umarım benim gözlerim yanılıyordur.
Onlar büyüteç ve cımbız gibi aletlerle düzeltiyor. Bunun için fazla para almazlar. Hem ellerinde varsa başka işlemci ve anakart ile de hem işlemcinizi hem de anakartınızı kontrol ederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı