Çözüldü H81 anakarta 2 tane RAM takınca sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xxbeko66

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, H81M-K anakartıma 2 tane 4 GB RAM takıyorum 2. slota takınca bilgisayar calışıyor ama acılmıyor. RAM DDR3 ikisinde birinin 1600 hız digerinin 1200 filan ama ikisi de DDR3. ne yapmam lazım? Destek olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Slotları temizleyin. RAM'leri iki slotta da ayrı ayrı deneyin.
RAM'lerin bakır bölgelerini silgi ile silin.
Hâlâ sonuç yoksa işlemci soketinde pinlerde en az bir tane yatmış olan vardır. Onlara dikkatle bir bakın.
Hâlâ sonuç yoksa işlemci soketinde pinlerde en az bir tane yatmış olan vardır. Onlara dikkatle bir bakın.

Çözüm
Abi her şey düzgün komple söküp baktım RAM'ı taktım şimdi denedim bilgisayar calışıyor ekranı tekrar vermiyor.
Tek tek de denedim abi 1. slotta calışıyor ama diger slota takınca bilgisayar calışıyor ama görüntü vermiyor RAM'lar calışıyor 2si de 1. slotta.

İşlemci skotte 1 tanesi yamuktu ama işlemciyi gördügü için herhalde sorunu yok dedim.
Tek tek de denedim abi 1. slotta calışıyor ama diger slota takınca bilgisayar calışıyor ama görüntü vermiyor RAM'lar calışıyor ikisi de 1. slotta.

Hocam oldu, işlemcinin pini yamuktu duzeltim bir de sildim RAM'ları oldu Allah razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi her şey düzgün komple söküp baktım RAM'ı taktım şimdi denedim bilgisayar calışıyor ekranı tekrar vermiyor.
Tek tek de denedim abi 1. slotta calışıyor ama diger slota takınca bilgisayar calışıyor ama görüntü vermiyor RAM'lar calışıyor 2si de 1. slotta.

İşlemci skotte 1 tanesi yamuktu ama işlemciyi gördügü için herhalde sorunu yok dedim.
Tek tek de denedim abi 1. slotta calışıyor ama diger slota takınca bilgisayar calışıyor ama görüntü vermiyor RAM'lar calışıyor ikisi de 1. slotta.

Hocam oldu, işlemcinin pini yamuktu duzeltim bir de sildim RAM'ları oldu Allah razı olsun.
Geçmiş olsun. Güle güle kullanın.
Bir önceki mesajımı çözüm olarak raporlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı