H81 Plus anakartta GTX970 Görüntü Sorunu

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün MSI GTX970 ve yanında Cooler Master G 700 PSU almış bulunmaktayım. Şöyle bir sorun var ki, sürücü güncellemesi yaptığı esnada bitmeden PC kendini reset atıyor. Bu durum sadece sürücü güncellerken değil bazen PC açılırken monitöre görüntü gelmeme, No Signal gibi yazı ile karşılaşılmıştır. Ayrıca, nette gezerken yada oyun açmaya çalışınca ana menü gelmeden '' Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve Bu Durumdan Kurtuldu '' hatası almaktayım.

Bu sorunu daha önce kullandığım Thermaltake 750W 80Plus güç kaynağında da olduğu için bugün yeni PSU aldım ve hala aynı sorun bulunmakta yani sorun PSU'da değil sanırım? Bu sorunları bugünki MSI 970 de değil sadece daha önce ki kartımda da yaşamıştım.

Recep abi' nin Memtest86 testini yaptım ve RAM'de sorun çıkmadı. KArtın sürücülerini güncellemek istedim ona da sorun çıktı PC reset attı. PC' ye başka HDD ile çalıştırıp denedim yine aynı sorun var. Lütfen yardım eder misiniz, nedir sorun sizce? Acaba bu olayların ve parçalarda ki tek ortak kullanılan Anakart' ta mı sorun Asus H81 Plus Chipset bozulmuş olabilir mi? @Recep Baltaş @Silinen üye

Kartı başka bir sisteme takıp dener misin ? Bir arkadaşının vs. Bakalım sorun olacak mı?

Bir de tek mobül RAM ile dener misin ?

Maalesef sisteminde kart deneyebileceğim biri yok abi. Şimdi ise tek RAM 4 GB ile denedim daha ilk masaüstü açılışınca hemen sağ altta bildirim geldi Sürücü yanıt vermeyi kesti diye. Ben niyede Nvidia sürücüsünü yüklemeye çalıştım biraz ilerledi birkaç kere ekran kapandı söndü yine o hata geldi ve bu sefer ekran söndüğünde reset atmıştı PC yine. Eğer sorun anakartta Chipsette ise böyle reset atması normal mi? @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı