H81-PLUS Intel H81 Soket 1150 Anakart

accan123

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu anakartı i5 4440 ve msi gtx 770 kullanmayı düşünüyorum. 2 adet ram slotu var ve ben 2x4 yani 8 gb ram takacağım. Kullanan var mı aramızda nasıl bir anakarttır, beni yarıyolda bırakır mı?

Bırakmaz. Ön USB 3.0 portları yok fakat bir sorun teşkil edeceğini sanmam. Eğer ben kasamda ön portları kullanacağım derseniz, H81M-PLUS olan modelini seçin.

Bütçeniz varsa H87 alabilirsiniz ama bütçe yoksa yapacak birşey yok. Benim yaptığım araştırmada, daha küçük kasalara kurulan düşük bütçeli sistemlerde tercih edilen yonga seti H81.

Mesela 6 tane sata portu var. 2 tanesi sata3 4 tanesi sata 2. Dediğiniz gibi ileriye dönüklük açısından çok tercih edilebilir değil fakat fiyatıda ona göre. Tamamen size kalmış bir durum. Sonuçta sistem stabil çalışacaktır.

Eğer sanal bilgisayarlar üzerinde çalışmıyorsanız kolay kolay 8 GB ramden fazlasına ihtiyacınız olmaz. Ram konusunda içiniz rahat olsun

İleriki zamanlarda 16 GB Ram'e ihtiyaç duyarsan ki zannetmiyorum , 4x2 kanalında 8x2 kanalına geçersin . Yani 2 adet 4 gb ram'ı çıkarıp 2 adet 8 gb ram takarsın böylelikle çözülür .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı