H81 ve HD 7950 sistemi günceleme

Zen mimarisi ile gelecek olan AMD mi ? İntel skylake mi ?

• Amd

Oy: 0 0,0%
  • İntel

Oy: 5 100,0%

• Oy verenlerin toplamı
    5

dümenci

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar.
•Asus h81mplus
•Pentium g3258
•Amd sapphire hd7950
Sistemim var. 2. Ayda giriş seviyesi olarak toplamıştım.
Anakart ve işlemcimi değiştirmek istiyorum. Bütçeye bağlı olduğu için ogün böyle toplamıştım.

Ddr4 sisteme geçme taraftarıyım. Şuan amd daha son bombasını patlatmadı. Zen mimarisi ile gelecek. Beklemelimiyim ?
Değermi ?
İntel skylake işkemciler çıktı.
•Asus z170 deluxe
•İntel skylake i7 6600k
•1050 w cooler master hybird PSU
• 4 x 8 gb ddr4 ram
• sapphire hd 7950
Aynısından ikinciyi almak istiyorum. 120 euro sıfır kart elimde birtane daha var toplamda 2 ediyor. Benchmark testlerinde titan black ı deviriyor.
Şimdi amd çıkana kadar beklesem aceba bu sistem fiyatlarında biarz düşüş olurmu ?
Yurt dışında yaşıyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.

Anakartı değiştirmene gerek yok. i5 4460 alabilirsin. Ekran kartın Ultra takıntın yoksa bir süre daha idare eder. AMD'yi beklemene gerek yok. Hayal kırıklığından başka bir şey değil.

Haswel işlemci düşünmüyorum. Cf olacağı için anakartta tek pci ex 16 mevcut. Haswel düşünseydim dediğin doğruydu.
Teşekkür ederim yinede.

SLI düşünüyorsan tam verimli performans için X99 platformunu tercih etmen daha iyi olur. Fakat 5820K ile bile tam performans alamazsın. En az 5930k alman gerekiyorki Maksimum PCI Express Hattı Sayısı'ndan dolayı SLI yapıldığında tam performans alasın. Ben olsam SLI falan bir kenara koyar eldeki sistemle devam ederdim.

İlla upgrade yapacaksan Z170 serisini düşünebilirsin. MSI Z170A M7 ve i7 6700K - i5 6600K güzel ikili olabilir.

SLI düşünüyorsan tam verimli performans için X99 platformunu tercih etmen daha iyi olur. Fakat 5820K ile bile tam performans alamazsın. En az 5930k alman gerekiyorki Maksimum PCI Express Hattı Sayısı'ndan dolayı SLI yapıldığında tam performans alasın. Ben olsam SLI falan bir kenara koyar eldeki sistemle devam ederdim.

İlla upgrade yapacaksan Z170 serisini düşünebilirsin. MSI Z170A M7 ve i7 6700K - i5 6600K güzel ikili olabilir.

peki lga 2011 söket ile skaylake i5 6600k uyumlumudur ?
İ5 6600k lga 1151 söketli.

Şimdi pc ye ayıracağım bütçe belli maximum 700 euro.

•Asus x99 A 250 euro.
•Asus z170 deluxe 327 euro.
• Skaylake i5 6600k 262 euro.
•Haswell i7 5930k 612 euro.

• msi z170A m7 250 euro + skaylake i5 6600k 512 euro.
• sapphire hd 7950 120 euro. Toplamda 632 euro.
• crucıal balistik 2 x 4 gb ddr4 70 euro.
Toplam 702 euro.

Buna göre 2 x hd7950 ile cf yapmış oluyorum.

Anakartı değiştirmene gerek yok. i5 4460 alabilirsin. Ekran kartın Ultra takıntın yoksa bir süre daha idare eder. AMD'yi beklemene gerek yok. Hayal kırıklığından başka bir şey değil.
Hayal kırıklığı olduğunu nereden biliyorsunuz? AMD size özel prototip mi yolladı? Görmeden bir şey söylemeyin.

Hayal kırıklığı olduğunu nereden biliyorsunuz? AMD size özel prototip mi yolladı? Görmeden bir şey söylemeyin.

AMD zen mimarisi ile gelecek.
Kendimce edindiğim bilgilere göre fx işlemcilerini tasarlayan adam şuan yeni işlemciler için çalışıyormuş yani zen mimarisi. Açıkça ne zaman çıkacağı belli değil.
İşin ucunda hayal kırıklığına uğramamda var. ( AMD daha performanslı olarak gelirse. )
Bir yanım al diyor diğer yanım bekle AMD çıkınca karar ver diyor. Hem fiyatlarıda nerdeyse 200 euro fark ile düşüyor.
9. Ayda belli olacak herşey.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı