H81H3 M7 anakartta BIOS Update kaynaklı görüntü alamama

sametgençyüz

Centipat
İyi akşamlar. H81H3 M7 anakartım var ve bu anakartta HD 6850 ekran kartı kullanıyordum. Yakın bir zamanda 144 Hz monitör ve Display Port'a geçtim ondan önce de HDMI kullanıyordum. Yeni monitöre geçtikten sonra PC açılırken del tuşuna bastığım zaman ne BIOS ekranı gözüküyordu ne de PC açılırken anakartın logosu. Direkt hoş geldin yazısı çıkıyordu. BIOS'a girmeye çalışırken BIOS pilini çıkardım BIOS sıfırlandığı için de Windows açılmadı yani hiç görüntü alamıyorum şu an. Anakartı başka bir ekran kartıyla ekran kartını da başka bir anakartta denedim ikisi de çalıştı. Aklıma gelen tek şey PC'yi onboard açıp anakartın BIOS'unu güncellemek sizce bu çözüm olur mu ya da kaçırdığım bir detay var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik kartınız UEFI Boot desteklemediği için, ilk açılışta görüntü veremiyor Driver devreye girdiği için işletim sistemi o sorunu hallediyor.
Ekran kartını değiştirdim diyorsunuz, demek ki taktığınız grafik kart UEFI Boot destekliyor ve görüntü verebiliyor.
s.gif

Bakın UEFI işaretli
Ama bu sorunu HDMI ile bağladığınız sorun teşkil etmemektedir.

Grafik kartınız UEFI Boot desteklemediği için, ilk açılışta görüntü veremiyor Driver devreye girdiği için işletim sistemi o sorunu hallediyor.
Ekran kartını değiştirdim diyorsunuz, demek ki taktığınız grafik kart UEFI Boot destekliyor ve görüntü verebiliyor.
Eki Görüntüle 1180379

Bakın UEFI işaretli
Ama bu sorunu HDMI ile bağladığınız sorun teşkil etmemektedir.
Peki bana önerebileceğiniz bir çözüm var mı başka bir anakartta denediğimde sorunsuz açılmıştı

Yeni konular

Geri
Yukarı