H81M-APOLLO1 Boot Menüsünde HDD Gözümüyor

Yer
Blackwater Park
Daha fazla  
Selamlar. Bilgisayarımda iki tane disk var biri 120 GB SSD, diğeri 320GB HDD. SSD'de UEFI Windows yüklü. Hard diskin içinde de oyunlarım var. Oyunların dışında kalan boş kısmı ayırıp Fedora kurmayı düşünüyorum ancak ufak bir sıkıntım var. Boot menüsüne girdiğim zaman disklerde sadece Windows'un yüklü olduğu SSD gözüküyor. HDD'de işletim sistemi bulunmuyor olsa bile gözükmesi gerekmiyor muydu? Bunu test etmek için boş bir flash bellek taktım ve onu gördü ancak HDD'yi görmedi. Gözükmeyen diske de Fedora kurmak istemiyorum. Eğer yine gözükmezse emeklerim boşa gitmesin diye denemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Windows SSD'nizde kurulu ise, HDD tanımamış olabilir.
USB'den Windows kurulum noktasına gelin. Disklere bakıp çıkın, birşey göremezseniz SATA bağlantılarınızı kontrol edin.

Hayır
bilgisayarımda 2 tane disk var bir tanesi 120GB'lık SSD diğeri 320GB'lık HDD olmak üzere konuyu açarken de belirtmiştim.
Tamam o zaman HDD'nizde işletim sistemi yok bu yüzden algılamıyor olabilir çünkü harddisk'in MBR'ı boş.
Eğer harddisk'inize Linux kurmak istiyorsanız, Windows'dan bütün dosyaları silin, sonra da kurulum aşamasında biçimlendirmenizi yaparsınız.

Peki şu şekilde kullanamaz mıyım?

HDD'den 50GB boş alan ayırıp boş alana Fedora KDE kursam hem Windows da dursa.
PC'yi açtığımda Boot Manager'dan HDD'yi seçip Fedora'ya girsem olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…