H81M-D R2.0 Sistemde UEFI Windows 8.1 Yavaş Açılması

19456

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar bilgisayarıma Technopat'tan indirdiğim Windows 8.1'i kurdum. Rufus ile Recep Baltaş'ın yaptığı gibi Flash'a yazdırdım. Boot ederken UEFI kurulumu seçtim. Driverları yükledim ama Windows'un açılması 30 saniye sürüyor. Anakartım H81M-D R2.0, işlemcim i3 4170. Ekran kartım GTX 650ti Boost.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD veya SSD kullanıyorsanız özellikleriyle birlikte belirtin. Anakartın BIOS'u güncel mi? Açılışta başlatılan programları devre dışı bırakın.

HDD kullanıyorum. 7200 Rpm 300 GB Samsung.

@samet67671 Bios'u güncelledim. Sonuç yine aynı. Açılışta başlatılan programların hepsi devre dışı. HDTune ile HDD'yi tarattım sorun çıkmadı. Harddisk'im Sata 2.0 bundan kaynaklı olabilir mi acaba?

Arkadaşlar WD Caviar Blue 1Tb HDD aldım yine yavaş açılıyor.

Windows 8.1'i Technopat'tan indirdim. Hash değerlerini kontrol ettim aynı. Flash'a @Recep Baltaş ın yazdırdığı gibi yazdırdım ama olmadı. Fast Boot açık. Sata kablosu da yeni sorun yok. Lütfen yardım edin.

Mekanik hard disk ile ne kadar sürede açılmasını bekliyorsunuz ?
Laptop'umda da mekanik Hdd var. Anakartı Pegatron. Casper marka laptop. :D 7 saniyede açılıyor. H81M-D R2.0 anakartta Windows 8.1 hızlı boot desteği var. 30 saniyede açılıyor. Normal mi?

Aynı sorun bende de var. Sırasıyla önce boot yazılarının olduğu yer, windows'un o meşhur dönen yuvarlakları ve sonra siyah ekran! O siyah ekran 15-20 saniye sürüyor,sonra açılıyor. İlk başlarda bazen tuşa bastığım andan itibaren 5 saniye sonra windows hazır olarak masaüstü açılıyordu. Sonradan bazen 40 saniye bazen 5 saniyede açılır oldu. Formattan sonra standart 30 saniyeye sabitledi. Bende çok sıkıldım; neden 30 saniye sürüyor artık?

Laptop'umda da mekanik Hdd var. Anakartı Pegatron. Casper marka laptop. :D 7 saniyede açılıyor. H81M-D R2.0 anakartta Windows 8.1 hızlı boot desteği var. 30 saniyede açılıyor. Normal mi?

Benim de bir önceki sistemimde mekanik HDD'de, windows ayarlarını yaptığımda 16 saniyede açılıyordu, ancak zamanla bu süre uzuyor.
Laptop farklı.

Bugün arkadaşımın masaüstüne yükledim. 8 saniyede açılıyor. Hemde hazır kasa.

Benimki de 8 saniyede açılıyordu başlarda. İnşallah sonradan benim kaderimi yaşamazsın. Zamanla o süre artacak; saçma sapan şekilde bir azalıp bir çoğalacak :D Bir gün bir bakmışsın... aha 45 saniyeee.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı