Çözüldü H81M-K anakartta bilinmeyen aygıtlar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

can durmaz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Arkeolog
RAM
2x8 Kingston 1600mhz
ASUS H81M-K anakarta sahibim altta donanım kimliklerini atacağım 2 tane aygıtı bir türlü bulamadım. Sosyalde de birkaç konu var ama anakart farklı olduğu için konu açmak istedim.
PCI\VEN_8086&DEV_8C22&SUBSYS_85341043&REV_05 (sm bus denetleyicisi)
ACPI\VEN_PNP&DEV_0A0A(bunu bilmiyorum)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek.

Uzun süredir donanım kimlikleriyle haşır neşir olduğum için o kimliklerin hangi bileşenlere ait olduğunu ve hangi sürücülerin (Intel Chipset 10.1.1.40 ve ASUS Probe II Sense) kurulması gerektiğini biliyordum. Yine kimlikler aratılarak bulunabilir tabii. Linkleri nereden aldığım konusuna gelirsek Intel için donanım kimliğini internetten arattım ve resmi kaynak diyebileceğimiz Acer'den gördüğüm 10.1.1.40 linkini direkt olarak verdim. Sürücü dosyaları değişmediği için nereden indirdiğinin çok da bir önemi yok, o yüzden ister Acer'den indir ister Intel'in sitesinden. ASUS Probe II Sense için ise anakartının destek sitesine girdim ve linki oradan verdim. Software and Utilities kısmında olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam.

Ne demek.

Uzun süredir donanım kimlikleriyle haşır neşir olduğum için o kimliklerin hangi bileşenlere ait olduğunu ve hangi sürücülerin (Intel chipset 10.1.1.40 ve ASUS probe II sense) kurulması gerektiğini biliyordum. Yine kimlikler aratılarak bulunabilir tabii. Linkleri nereden aldığım konusuna gelirsek Intel için donanım kimliğini internetten arattım ve resmi kaynak diyebileceğimiz Acer'den gördüğüm 10.1.1.40 linkini direkt olarak verdim. Sürücü dosyaları değişmediği için nereden indirdiğinin çok da bir önemi yok, o yüzden ister Acer'den indir ister Intel'in sitesinden. ASUS probe II sense için ise anakartının destek sitesine girdim ve linki oradan verdim. Software and utilities kısmında olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam.

Tekrardan çok teşekkür ederim ellerine sağlık bilgi içinde teşekkürler. :)

Ne demek.

Uzun süredir donanım kimlikleriyle haşır neşir olduğum için o kimliklerin hangi bileşenlere ait olduğunu ve hangi sürücülerin (Intel Chipset 10.1.1.40 ve ASUS Probe II Sense) kurulması gerektiğini biliyordum. Yine kimlikler aratılarak bulunabilir tabii. Linkleri nereden aldığım konusuna gelirsek Intel için donanım kimliğini internetten arattım ve resmi kaynak diyebileceğimiz Acer'den gördüğüm 10.1.1.40 linkini direkt olarak verdim. Sürücü dosyaları değişmediği için nereden indirdiğinin çok da bir önemi yok, o yüzden ister Acer'den indir ister Intel'in sitesinden. ASUS Probe II Sense için ise anakartının destek sitesine girdim ve linki oradan verdim. Software and Utilities kısmında olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam.
Hocam benim de bir sorunum var Lenovo Ideapad 3 15ADA5 ile 15ADA6 modelinin anakart modelleri aynı mı? bu konuya bakabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı