H81M-P32L Sistem Boot Ederken Kapanma Sorunu - Mavi ekran

v3N

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce sıfır sistem topladım. Sistemde sadece eski laptobumdan söktüğüm eski HDD' yi taktım. Sistemin şöyle;

• MSI H81M-P32L anakart
  • Hi-Level 4GB 1600 MHZ RAM
  • Intel Pentium G3258 işlemci
  • Xigmatek Asgard 381 500 watt kasa
  • WD Scorpio Black 2.5" 500 GB HDD
Sistemi hatasız ve sorunsuz şekilde topladım. Bios update henüz yapamadım. Format için USB bellek ile Boot yapamıyorum. Format için ilk denememde formatın ortasında mavi ekran aldım ve tekrar denediğimde Boot menüsünde USB belleği seçtiğim anda sistem kapanıyor ve yeniden başlıyor. Eski bilgisayarından format atıp yeni sisteme bağladığımda ilk seferinde mavi ekran hatası alana kadar sorunsuzca çalışıyor. Mavi ekran aldıktan sonra aynı sorun devam ediyor. HDD MBR formatında. Boot etmemesini sebebi bu olabilir mi? Yoksa sorun notebook HDD' si olmasında mı? Yada sorun BİOS' un güncel olmamasından mı? Lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Bütün hevesim kaçtı. 2 gündür bununla uğraşıyorum.

Düzenleme: İşlemci BİOS' ta 1.728v ile çalıştığını gösteriyor. Sıcaklık 40 derece. Bu konu ile bir alakası var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun çözümü aldığın mavi ekran hatasının türünde. Eğer aldığın hata WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR ise sorun overclock değerlerinin stabil olmamasından kaynaklanıyor. Eğer ki Memory Mangement hatası alıyorsan, ki Hi-Level bellek almışsın ucuza kaçarak, yüksek ihtimal bozuk bellekten dolayı mavi ekran hatası alıyorsun.

BİOS' u zor da olsa güncelledim. Sistemi açtım. MSİ Live Update 6 ile gerekli sürücüleri kurdum. Ekran kartı sürücüsünü kurdum. İşlemciyi 4.0 GHZ O.C yaptım. Bir süre stabil çalıştı ve sonra mavi ekran hatası verdi. Minidump dosyalarını yüklesem benim için bir kontrol eder misiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı