H81M-P33 Ekran kartı önerisi ve arka ayna sorunu

Alpaslan Enes

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
ESNAF (BİLGİSAYAR & GÜVENLİK SİSTEMLERİ)
Merhabalar. Birkaç hafta önce elimde P43T-ES3G anakart ve Xeon işlemci var demiştim. Quad Q8300 - Q8400'de vardı ancak hiçbirinden düzgün bir performans alamadım. Sizlere ekran kartı için danıştığımda dostlar, RX 580'in darboğaz yapacağını belirttiniz ve ben de almaktan vazgeçtim.

Şu an elimde MSI H81M-P33 anakart var. RAM slotlarının tekinin çalışması sebebiyle ucuza aldım. 1x8 GB HyperX RAM ve G3250 işlemci var. İşlem hızı umduğumdan iyi çıktı açıkçası lakin 2 çekirdekli olması beni tereddüte düşürüyor. Değiştirmeyi planlıyorum.

Bütçem kısıtlı olduğundan yeniden danışmak istedim. Fiyat konusunda abartı olmadan 4. nesil bir işlemci ve o işlemciyle darboğaz yapmayacak bir ekran kartı önerisine ihtiyacım var. Bütçem 1000 TL.

Bir durumdan daha yardıma ihtiyacım var. Anakartı aldığım satıcı arka aynasını kaybetmiş bulamadı. Arka aynayı 25-30 TL arası tedarik edebileceğim bir yer var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı