H81M-Plus anakart için RAM önerisi

kaancamur

Kilopat
Yer
Tarsus
Daha fazla  
Meslek
Freelance
Anakart
H81M-Plus
Birincisi BIOS ekrenında gösterilen RAM değerleri ile ilgili problem. Benim satın alacağım RAM 1600 MHz frekansında, ama birçok BIOS ekranında 1333 MHz değeri gösteriliyor. Bu gösterilen değer takılı olan RAM'in değerimi yoksa anakartın destekleyebildiği maksimum kapasiteyi mi gösteriyor? RAM'in sürekli bozulmasının sebebi nedir, en kolay bozulan parça mı yoksa uyumsuz bir RAM takıldığı için mi bozuluyor?
Yıllar yıllar önce şu rehber videoyu takip ederek toplamıştım. Sistem aşağıdaki gibi ve H81m-Plus anakart var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkincisi, Dual RAM çalışmayı durdurup kapasite 4 GB'a düşünce işlemciye sanki daha çok yük biniyor gibi geliyor bana. Chrome açarken bile işlemci %100'leri görmeye başladı. RAM ile işlemcinin alakası nedir? Bu sisteme aşağıdaki linkteki RAM'leri almayı düşünüyorum. Sistem için uygun olur mu?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 10
  • 2.png
    2.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 13
  • 3.png
    3.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 21
1600MHz RAM destekler.
Sizin BIOS'tan RAM frekansını manuel seçmeniz gerekebilir.

DRAM Frequency değeri "Auto"da o ekranda. Ona tıklayıp 1600MHz'yi seçip kaydedin.

h81m-plus 1600 mhz e kadar frekansı destekliyor denmesine ragmen bios ayarlarında 1600 mhz seçeneği yok.

1676747371226.png

h81m-plus 1600 mhz e kadar frekansı destekliyor denmesine ragmen bios ayarlarında 1600 mhz seçeneği yok.

Eki Görüntüle 1674357
Bir üst ayarda "DRAM Frequency Ratio" değerine girip onu da "Auto" yerine üst değeri seçerek kaydedin.

Yeni konular

Geri
Yukarı