H81m-Plus'a 600TL Civarı İşlemci Önerisi

I5 4460 ile 4590 arasında 3-4 fps fark var. Ama I3 4160 ile G3258 arasında fark var. G3258 sadece o.c yapılabilen 2 çekirdekli bir işlemci. Ama ı3 4160 2 sanal 2 gerçek olmak üzere 4 çekirdek gibi çalışan bir işlemci. I3 4160 I5 4460 arasında 2-5 FPS fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4460 tercih edebilirsiniz. Nedenini ise şöyle izah edeyim. İşlemci ekran kartı gibi sürekli güncellenen bir parça değil. 7 sene önceki Q serisi işlemciler bile bugünün bütün oyunları için yeterli. Bu yüzden bütçeniz var iken İ5 serisi bir işlemci tercih edin. G3258 i zaten eliyorum.

Arkadaşımıza katılıyorum bütçeniz doğrultusunda size en üst düzey performansı verecek işlemci. Kasa soğutmanız yeterli değil ise ilerde CM Tx3 Evo satın alarak stabil bir sistem kurabilirsiniz.

Son düzenleme:
www.hepsiburada.com: Intel Core i5 4460 3.2GHz 6MB Cache LGA1150 İşlemci Fiyatı
Aynı model anakart bende de var elimde G3258 vardı çift çekirdek sıkıntı olduğu için sattım bugün işlemci mi pazartesi yollayacağım ve bugün buradan aldım bu işlemci yi 50 lira puan Bonusbay ve kargo ücreti olmadan aldığım için bayağı uygun geldi bana. İ3 4160 ve i5 4690 arasında gittim gittim geldim ama 50 lira i5 4690 almayı uygun görmedim. Araştırmama göre çok az fark var. i3 4160'ta sanal 2 çekirdek olmasına rağmen aynı performansı alamayacağım söylendi ve i5 seçeneğine yöneldim. Geleceğe yönelik yatırım yaparak ben de 4460 çok mantıklı bir seçenek.

Sağol :) i3'e yönelmeyeyim o zaman. HDD'de başka pazara kalsın :) i5 4460 Bonusbay üzerinden almak aklıma gelmemişti :D Sağol senin dediğini yapacağım.

Konunun yeri burası değil ama Gittigidiyor.com Bonusbay'de yok mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı