H81MHV3 anakarta RX 6400 takılır mi?

Enes_1311

Hectopat
Daha fazla  
Bu ürünü almak istiyorum. Anakartimi PCI Express 3.0 olarak biliyordum ama 2.0 mis. i7 4790 H81MHV3 anakart. Bu ekran kartı ile ne kadar performans düşüşü yaşarım? Ve 2.0 için almaya değer mıdır?

Değmez aşırı düşüş yaşarsınız.

1665211742011.png

Sizinki 500mb/s aktarım yaparken bu kart için önerilen 4.0 2gb/s aktarım yapıyor.

Eski kartlara bakmanız gerek RX480 GTX1050 Ti gibi. Ama öyle de p/f çok kötü oluyor. Mümkünse düşük bütçeyle yeni giriş seviye sistem toplasanız daha iyi olur.

Hocam peki RX 6400'un 2.0 performansı ortalama olarak hangi karta denk oluyor? Eğer çok düşük ise 3000 TL'ye kadar kart önerir misiniz?

Bir de bir sorum daha var. Bu kart 2.0 ile GTA 5 Forza 4 ETS 2 Witcher 3 The Forest gibi oyunları kaldırır mı?

Son düzenleme:
RX6400 PCI-e 2.0'da GTX1650'nin %60 performasnını veriyor ki bu çok kötü demek. Oyunlar hakkında bilgim yok.

Şu anda R7 240 kullanıyorum ve 720P'den bıktım artık. 1080p düşük orta ayarlarda 60FPS üzeri oynanabiliyorsa benim için yeterlidir. YouTube'dan bazı testlere baktım çok bir fark gözükmüyor FPS konusunda. Bazı oyunlarda 3.0 ile eşit bazen 5-10 FPS gerisinde GTX 1650'nin %60 performansı benim için yeterli gibidir. İleride işlemci, anakart değişimi yapabilirim. O yüzden bunu almak mantıklı mıdır çünkü bu paraya başka doğru düzgün bir kart bulamadım.

Ve böyle bir kart buldum https://www.trendyol.com/sapphire/n...e_u72in2&adjust_campaign=cimri_urun_listeleme
İkinci el diyorlar mining yapılıp yapılmadığını bilmiyorum 1 yıl garantisi varmış onun yerine bu tercih edilebilir mi?

Şu anda R7 240 kullanıyorum ve 720P'den bıktım artık. 1080p düşük orta ayarlarda 60FPS üzeri oynanabiliyorsa benim için yeterlidir. YouTube'dan bazı testlere baktım çok bir fark gözükmüyor FPS konusunda. Bazı oyunlarda 3.0 ile eşit bazen 5-10 FPS gerisinde GTX 1650'nin %60 performansı benim için yeterli gibidir. İleride işlemci, anakart değişimi yapabilirim. O yüzden bunu almak mantıklı mıdır çünkü bu paraya başka doğru düzgün bir kart bulamadım.

Ve böyle bir kart buldum https://www.trendyol.com/sapphire/n...e_u72in2&adjust_campaign=cimri_urun_listeleme
İkinci el diyorlar mining yapılıp yapılmadığını bilmiyorum 1 yıl garantisi varmış onun yerine bu tercih edilebilir mi?

60FPS vermiyebilir RX6400.Bu kart olabilir.

Eski kartlar hakkında bilgim yok.Kusura bakmayın.Yeni konu açmanız iyi olmuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı