H97 Gaming 3 ile 970 EVO Plus tam performans verir mi?

Gürkan..B

Kilopat
Daha fazla  
MSI H97 Gaming 3 anakartım var ve sitesinden kontrol ettiğim zaman M.2 10 Gb/s hız gösteriyor. Sizce Samsung 970 EVO Plus veya onun hızına yakın bir SSD alırsam tam performans alabilir miyim?

Hayır hocam. 32 Gb/s gibi olmaz fakat yine de SATA SSD'den daha fazla hız alırsınız. Bende de Z97X Gaming 3 var.

Sorun zaten 970 EVO Plus'ta değil anakartta, anakartın M.2 girişi maksimum 1000 MB/s destekliyor.
arkadaş 10 Gb/s yazmış ona istinaden söylemiştim. Yazım hatası galiba.
arkadaş 10 Gb/s yazmış ona istinaden söylemiştim. Yazım hatası galiba.
yeniden okuyunca fark ettim hata bende. Nedense B ile b yi ters düşünüyorum deminden beri.

Hayır hocam. 32 Gb/s gibi olmaz fakat yine de SATA SSD'den daha fazla hız alırsınız. Bende de Z97X Gaming 3 var.

O zaman boşu boşuna o hızda bir SSD'ye para vermenin anlamı yok değil mi? Onun yerine daha hesaplı bir SSD alsam iş görmez mi? Zaten sadece oyun vs oynuyorum.

O zaman boşu boşuna o hızda bir SSD'ye para vermenin anlamı yok değil mi? Onun yerine daha hesaplı bir SSD alsam iş görmez mi? Zaten sadece oyun vs oynuyorum.

Normal SATA SSD'nin iki katı hız alırsınız.
O sebeple bütçeniz var ise alabilirsiniz.
Ya da daha ucuz hızı düşük kapasitesi yüksek SSD de tercih edebilirsiniz.

İleride SSD hızı oyunlarda fark oluşturabilir ama yakın bir zamanda olacağını sanmam ayrıca öyle bir şey olasıya kadar o oyunlar için muhtemelen sistemi yükseltmek zorunda olursunuz zaten. Bence orta halli bütçenize uygun bir NVMe SSD alın ilerleyen zamanda her türlü kullanışlı olur ayrıca SATA ile NVMe SSD ler arasında fiyat farkı da kalmadı uygun fiyatlı olan ürünlerde.

Daha yüksek kapasiteli SATA SSD olabilir. Yakın zamanda sistem yükseltme düşünceniz varsa NVMe olabilir. İleride Gen 4 veya 5 de alabilirsiniz.

Geri
Yukarı