H97 Gaming 3 mi B85M Gaming mi?

Brkge

Hectopat
Daha fazla  
Babam ile girdiğim bir anlaşma dolayısıyla babam benim için oyun bilgisayarı toplayacaktı. Önceki konumda Technopat Sosyal'den yardım istemiştim. Bu sefer söyleyeceklerimin de bir farkı yok :).
Sistemi babam toplayacağı için çok fazla yük olmak istemiyorum. Şu anlık toplayacağım parçalar belli ama bur konu kafama takıldı. Phoenix adlı türk şirketinin yaptığı efsanevi bilgisayarları artık bilmeyen yoktur :D. Ben de bu bilgisayarlardan esinlenerek anakarttan biraz kısmak itedim. Bir önceki sefer Z97 tercih etmiştim ama alacağım işlemci overclock edilmediğini öğrendiğim için H97 tercih etmiştim. Ancak artık utancıma yenik düştüm ve kullandığım windows yerine orijinal bir windows almaya karar verdim. Babamla anlaştığım da 3000TL demiştik. Ben de bu fiyatı aşmak istemediğim için ankarttan biraz kısmam gerekecek. Sizce Msi H97 Gaming 3 yerine Msi B85M Gaming tercih edersem bir şey kaybeder miyim? Performans veya uyumluluk sorunu falan.
Karar kıldığm sistem:
Intel i5 4460
Msi Gtx960 Gaming

Eğer B85 bir hataysa problem değil aradaki farkı performanstan ödeyeceğime cebimden öderim :D.

B85M tavsiye ederim. Bende alacağım en yakın zamanda. Buda benim alacağım sistem.
3000.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı