H97 Plus 112 Derece Gözükme Sorunu

se0m

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bugün bilgisayarımın sıcaklıklarını kontrol ederken gözüme anakart sıcaklığı takıldı. Resimdeki gibi değerler alıyorum, 112 derece olan sıcaklık bile var. Bu değerlerin hangisi doğru? Endişe edilecek bir şey var mı?

sıcaklık.jpg
sıcaklık2.jpg
sıcaklık3.JPG

AIDA64 doğrudur, o kadar sıcaklıkta bilgisayar çalışmaz zaten. İstersen kapat bilgisayarı elini bir değdir o kadar sıcak olmadığını anlayacaksın.
O ısıda anakart yanar zaten bir problem olduğunu anlarsın hemen bu arada 112 derece bir anakartın üzerinde 38 derece işlemci :D

AIDA64 doğrudur, o kadar sıcaklıkta bilgisayar çalışmaz zaten. İstersen kapat bilgisayarı elini bir değdir o kadar sıcak olmadığını anlayacaksın.
Aynen hocam, bilgisayarı kapatıp sıcaklıkları kontrol ettim mofset ve güney köprüsüne dokunarak o kadar aşırı bir sıcaklık göremedim hatta metalin soğukluğunu hissettim :)
Ek olarak Al Suite 3 ilede sıcaklığa baktım, AIDA64 Extreme ile aynı sonuçları gösteriyor. Diğer programlar nereyi ölçüyor belli değil :)
ssss.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı